Internetový časopis centra Brna

"

Trenér Kotal před utkáním se Slavií

06. 08. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Na předzápasové tiskovce se kouč slovem nejprve vrátil k nepovedenému představení na hřišti Mladé Boleslavi. "V pondělí jsme si ten zápas poctivě rozebrali. Nelíbil se nám přístup a nasazení. I při respektování síly soupeře jsme měli být mnohem aktivnější. Proti Slavii se musíme vrátit k tomu, co se nám dařilo s Baníkem. Důraz, nasazení od první do poslední minuty, snaha nenechat soupeři prostor a nepouštět jej pokud možno vůbec k vápnu."

Právě ve vápně má totiž Slavia svou zřejmě nejnebezpečnější zbraň - kanonýra Škodu. "I letos se zatím zjevně nachází ve střelecké formě, dal gól v obou utkáních. Musíme s ním počítat, věnovat mu náležitou pozornost. Pro nás nicméně stále platí, že se chceme prosadit vlastní vůlí a kvalitou. Věřím, že to dokážeme," pokračoval Kotal.

Hra Slavie samozřejmě nestojí jen na Škodovi, v kádru nalezneme více kvalitních a nebezpečných hráčů. "V úvodu měl soupeř dva těžké testy, Plzeň a posílený Liberec. Tyto zápasy jim odhalily slabiny, na kterých určitě zapracovali. Zřejmě se jim vrátí do sestavy zkušený Latka, organizátor defenzivy. My ale chceme být doma úspěšní, k utkání přistoupíme s maximální důsledností," věří kouč.

Ten má mimochodem se Slavií solidní bilanci - poslední tři zápasy dovedl Brno k výhře, předtím k remíze. "Na to ale nehledím, statistiku nekomentuji. Vždyť obě mužstva prošla proměnou, nemůžeme vzpomínat na minulost. Chceme samozřejmě být i tentokrát úspěšní, podřizujeme tomu vše."

Změny v sestavě nejsou vyloučeny

Jeden z přítomných novinářů se optal, zda by mohl být jarní zápas (3:0) pro tým inspirací. "Copak pro nás, hlavně pro hráče," usmál se Kotal. "My se připravujeme pořád stejně. Jisté je, že zápasy se Spartou, Slavií a nově i Plzní mají jiný náboj. Slavia patří k nejslavnějším klubům u nás a porazit ji, to má váhu a počítá se to. Hráči to tak vnímají také a věřím, že ze zápasu odejdeme se ctí," doplnil.

Sestavu, která do zápasu vyběhne, kouč nekonkretizoval. "Uvažujeme o změnách, konkrétní ale nebudu. Dušan Melichárek se už zapojil do tréninku, naopak Dolík (Martin Doležal - pozn. red.) dnes měl na tréninku nějaké svalové potíže, tak uvidíme," naznačil, že se základní jedenáctka může od té poslední lišit.

Program, který Brňany tento týden čeká, je poměrně perný - Kotal v tom ale problém nevidí. "Slavia to má stejné. Od úterka se na ten zápas chystáme, problémem může být spíše počasí. V těchto dnech je opravdu velké horko, má být sedmatřicet stupňů, kvitujeme s povděkem to, že se hraje o čtvrt na devět večer. To už by měly být podmínky snesitelnější. Vedru uzpůsobujeme tréninkový plán, snažíme se trénovat večer a hráči si samozřejmě více hlídají životosprávu a doplňování tekutin," zmínil Kotal faktor počasí.

Pozdní termín výkopu je v tomto ohledu dobrý i pro fanoušky - ani oni by v odpoledních hodinách na tribunách neunikli spalující výhni. "Utkání v Boleslavi se nám nepovedlo, ale věřím, že předchozí zápas s Baníkem se fanouškům líbil a dojde jich hodně, i když je teď v srpnu doba dovolených. I kvůli divákům se budeme chtít vrátit k poctivému výkonu a věřím, že nám to přinese úspěch," zadoufal kouč.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI