Internetový časopis centra Brna

"

Trenér Kotal před utkáním s Jabloncem

23. 08. 2015 , aktualizace: 24. 08. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Jablonec má za sebou čtvrteční pohárový zápas v Amsterdamu, kde po sympatickém výkonu podlehl 0:1. "Vsadil na tuhou defenzivu, vycházel z bloku na vlastní polovině. Předpokládáme, že takhle hrát v lize nebude a že bude předvádět otevřenější fotbal, což by mohlo znamenat více prostoru pro nás. Pohár se hraje na výsledek, v neděli očekávám otevřenější utkání. Duel ukázal, že soupeř má velmi dobře organizovanou obrannou fázi, i Ajax se kromě penalty do šancí nedostával," vrátil se Kotal k utkání, které se svými svěřenci sledoval v televizním přenosu. "Hrát se začalo krátce poté, co nám skončil trénink, většina týmu tedy zápas sledovala."

Bránit musí opravdu celé mužstvo 

Poslední výkon Jablonce v Brně mají ještě hráči i trenér v paměti. "V utkání s týmy ze špičky tabulky nám dělávali velké problémy krajní obránci. Ať už jablonecký Novák, Kadeřábek ze Sparty nebo Řezník z Plzně. Musíme si uvědomit, že bránit musí opravdu celé mužstvo a v těchto duelech znamená hrozbu každý hráč soupeře. Na to je třeba dát si pozor," varuje Kotal.

"Obecně platí, že Jablonec má mužstvo složené z nejlepších hráčů ligy. Je to kvalitní tým, což jste včera mohli vidět. Pro nás kyne naděje na bodový zisk jen při maximálně koncentrovaném výkonu," zopakoval kouč známou pravdu.

Odmítl také, že by snad na výkon soupeře mohlo mít pohárové vystoupení vliv. "Jablonec nevstoupil do ligy ideálně a další ztrátu nebude chtít připustit, nechce-li ztratit kontakt se špicí tabulky. I v Jihlavě měli šance. Nastřelili břevno, jen se jim nepovedlo skórovat, což může být otázka pohody v mužstvu. Pohárový výkon jim určitě dal naději a nevěřím, že by podlehli uspokojení, což se někdy účastníkům pohárů v lize stává."

Je známo, že Václav Kotal v Jablonci v minulosti působil. "Stále platí, že mám v klubu spoustu známých. S Jardou Šilhavým jsem navíc dlouho pracoval ve dvojici. Určitá rivalita tam tedy je. Připravujeme hráče na to, aby uspěli. Věřím, že to zvládneme."

Situace Zbrojovky

Trenér prozradil, že Brňané by měli pro utkání nasadit totožný kádr jako v Olomouci - pochopitelně vyjma distancovaného Škody, který obdržel dvouzápasový trest. "Na jeho náhradu máme připravených několik variant, rozhodneme se zítra před odjezdem na předzápasové soustředění," doplnil.

Brno v tabulce figuruje na čtvrté příčce, získalo sedm bodů - zkušený kouč to ale nepřeceňuje. "Zajíci se počítají po honu. Je to začátek sezóny. Bylo by pro nás samozřejmě dobré, kdyby se nám podařilo uspět i s Jabloncem. Při bodovém zisku by byl pohled na tabulku příjemný. I hráči by rádi zůstali v horních patrech tabulky co nejdéle. Pro nás jsou ovšem hlavním měřítkem zápasy s účastníky pohárů. Ty ukáží, jaké má mužstvo ambice a jak na tom je. První takový zápas v Boleslavi nám nevyšel, teď nás čeká další a já věřím, že jej zvládneme lépe," zadoufal Kotal. "Bodů není nikdy dost," reagoval pak s úsměvem na dotaz, zda je spokojen s dosavadní bodovou žní.

V boji o cenné body by mohla Zbrojovákům pomoci tradičně i divácká podpora. "Hraje se v neděli a čeká nás těžký soupeř. Pokud nás fanoušci podpoří tak, jako v posledních zápasech, budeme jen rádi," pozval Kotal fanoušky na tribuny Srbské. "Zápas v Jihlavě ukázal, že i Jablonec může klopýtnout. My chceme být v neděli úspěšní," zakončil.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI