"

Kometa se zařadila k mládežnické elitě ČR

03. 07. 2012 Sdílej na CentrumBrna.cz

Foto: Roman Kantor (HC Kometa Brno)

Pro tento cíl museli adepti splnit zásadní podmínky zahrnující vybavení zázemí pro hráče a podmínky pro zajištění výzbroje a výstroje. Byly sjednoceny nároky na tréninkový proces, herní systém a mezinárodní kontakty. Hráči jsou daleko více monitorováni ze strany klubu v otázkách školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny prostřednictvím speciálních klubových zástupců pro oblast školství. Je potřebou, aby se spolupráce se školami a rodiči i nadále prohlubovala.

Kometě vloni statut hokejové Akademie ČSLH těsně unikl. V minulé sezóně však splnila všechny zbývající požadavky, což před začátkem sezóny 2012/2013 potvrdila i komise ČSLH, která právě Kometu doporučila k získání statutu Akademie.

Oproti loňskému roku nezískají kluby nesoucí statut výhodu, že v případě umístění na sestupových příčkách nejvyšších mládežnických extralig nesestoupí. Rozhod tak výkonný výbor ČSLH dne 24. května 2012. Pokud by některý z týmů juniorů, staršího nebo mladšího dorostu přeci jen sestoupil o soutěž níže, ztrátu statutu Akademie ČSLH to znamenat nebude.

Statut Akademie ČSLH dokazuje, že má Kometa kvalitní úroveň, říká Jiří Mífek

U většiny vyjednávání týkajících se hokejové Akademie byl loňský sporotvní manažer mládeže Komety Jiří Mífek. Sám nyní vysvětluje, jak složité bylo statut získat.

Jak dlouhá byla letošní jednání?
V podstatě by se dalo říct, že jednání od loňska nebyla přerušena. I když jsme statut vloni nezískali, byli jsme čekateli. Zúčastňovali jsme se všech společných akcí, které byly pro Akademie pořádány. Neustále jsme byli informováni a stejně tak proudily informace i ze strany Komety směrem k Českému svazu ledního hokeje. Ať už to týkalo školních záležitostí nebo tréninkových plánů. Jako Akademie jsme fungovali už v sezóně 2011/2012, jen jsme neměli statut.

Jaký byl postup k získání statutu?
Musela se znova podat přihláška do programu hokejových Akademií ČSLH. Znova jsme museli doložit, že jsme splnili všechny technické normy a podmínky. Nakonec přijela z Prahy kontrola, aby se ujistila, že vše odpovídá skutečnosti.

Co pro Kometu statut hokejové Akademie znamená po sportovní nebo finanční stránce?
Tréninkový proces už jsme měli stejný jako Akademie. Co se týče financí, jsou zde věci, které v daný moment znamenají pro klub vyšší náklady, ale zároveň by se měla zvýšit podpora směrem od ČSLH k nám, na což jsme vloni z pozice čekatele na Akademii neměli nárok.

Berete získání statutu Hokejové akademie jako ocenění práce, kterou Kometa v mládeži odvádí?
Každopádně. Akademie je hlavně o podmínkách a technických normách. Co se týče ocenění pro Kometu, všeobecně jsme trenéry ČSLH hodnoceni kladně. Máme kluky v národních týmech, o kterých jdou také kladné reference. I samotný statut Akademie je určitě vizitkou nebo pečetí kvality komeťácké práce s mládeží.

Myslíte, že nyní Kometa přitáhne více mladých nadějných hokejistů?
Jakmile jsme statut hokejové akademie získali, je to známka, že máme podmínky na určité kvalitativní úrovni, kterou mají nejlepší kluby v České republice. Zda to bude hrát roli při rozhodování některých hráčů, věřím tomu, že v tomto ohledu to opravdu může být plus.

Na jak dlouho získala Kometa statut Hokejové akademie?
Už příští rok musíme znova dokládat, že dané podmínky stále plníme. Po roce se vše hodnotí.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI