"

Kometa remizovala s Petrohradem

27. 07. 2012 Sdílej na CentrumBrna.cz

Úvodní minuty prvního přípravného zápasu bylo znát, že sezona je na samotném začátku. Prvním, kdo vyvolal emoce v solidně zaplněné KAJOT ARENĚ, byl překvapivě juniorský obránce v domácím dresu. Filip Krejčiřík ve čtvrté minutě z dálky napálil břevno petrohradské svatyně.

Díky dvěma vyloučením Jakuba Svobody si hosté jako první vyzkoušeli hru v početní výhodě. V největší šanci se ocitl Koroljov, který však promáchnul při snaze o dorážku rány Fjodorova. Přesilovou hru si zahrálo i Brno, brankář Ježov ale žádné náročné situace řešit nemusel.

Druhá perioda nabídla podstatně více zábavy, oba brankáři několikrát museli předvést výtečné zákroky, častěji však selhávali v dobrých pozicích střelci. Například Makarov se při přesilové hře ocitl mezi kruhy zcela osamocen po skvělém pasu Märtenssona, puk však poslal příliš vysoko.

První branku zápasu nakonec přinesla nepříliš nápadná akce. Holec se rozjel ve středním pásmu a v tísni nahodil puk směrem na Ježova, ruský brankář však touš pouze vyrazil a nabídnul tím velkou šanci Jakubu Koreisovi. Hromotluk v brněnském dresu bekhendem dokázal prostrčit puk do branky. Tým SKA mohl vyrovnat hned po následujícím buly, Trvaj ale dokázal ztlumit tvrdou pumelici Fjodorova.

Nakonec však Petrohrad nepotřeboval ke skórování žádnou tvrdou střelu. Ve druhé minutě závěrečné třetiny objel domácí branku Konstantin Glazačev a po ledu poslal puk směrem k Jiřímu Trvajovi. Nejlepší brankář minulého extraligového ročníku si vybral slabší chvilku a nešikovně si srazil kotouč do vlastní sítě.

Chvíli po vyrovnání dostala Kometa popáté v utkání výhodu přesilové hry a dokázala hosty dostat pod velký tlak. Branka sice nepadla, diváci však přesto vstávali ze sedaček. Pořádná bitka se totiž strhla mezi Koreisem a Petrovem. Oba kohouti se dokázali po celou dobu udržet na nohou, následně je sudí vyloučili do konce utkání. Chvilku poté se poškorpil Malec s nenáviděným ruským obrem Arťuchinem, zde však si sudí vystačili s dvouminutovými tresty.

Pokračovalo se ve svižném hokeji, zajímavé momenty byly k vidění na obou stranách kluziště. Po faulech Erata a Švrčka dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilové hry, během necelé minuty ji však nedokázali zužitkovat. Po šedesáti minutách hry bylo tedy skóre nerozhodné 1:1.

Již před zápasem se týmy domluvily, že si vyzkouší penaltový rozstřel, při kterém pojede pět hráčů z obou týmů. Nájezdy se nakonec pořádně protáhly, kralovali oba gólmani. V šesté sérii se sice trefil Dlouhý, hned však odpověděl Fjodor Fjodorov a pokračovalo se dál. Nakonec musela rozhodovat až desátá série. Podruhé v ní uspěl Radek Dlouhý, Něprijajev už srovnat nedokázal.

 

Text: www.hc-kometa.cz

Foto: Libor Zhoř


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI