"

Souboje dračích lodí na plaveckém stadionu za Lužánkami

24. 01. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Halový pohár dračích lodí Brno 2017

Brněnská společnost TORRSEN SPORTS organizuje ve spolupráci s Pražským klubem dračích lodí moravskou část Halového mistrovství ČR na dračích lodích. Ta se letos uskuteční 28. ledna 2017 a jako v roce 2016 ji bude hostit Městský plavecký stadion za Lužánkami

Pražský klub dračích lodí organizuje již šestým rokem Halový pohár a stejně jako v roce 2016 připravuje brněnskou část mistrovsví ve spolupráci se společností TORRSEN SPORTS.

Brněnský Halový pohár s mezinárodní účastí

Halový pohár v Brně je již zcela obsazen závodními posádkami s mezinárodní účastí. V atraktivním závodě se utká na třicet sportovních posádek, které tak prověří svoji formu před blížící se novou sezónou.

Dvě dračí posádky nasednou proti sobě do jedné lodi, která plně obsazená váží cca 2 tuny. V nelítostných soubojích budou proti sobě pádlovat a „přetlačovat se“. Posádka, která přetlačí loď jako první za lajnu, vítězí.

„O halový závod v Brně je velký zájem z řad závodníků i návštěvníků. Ti si užijí pravou atmosféru dračích závodů v netradičním prostředí plaveckého stadionu za Lužánkami. Každý závod je velmi fyzicky náročný a může trvat i několik minut. Ten nejdelší v loni trval 3,27 min a nejrychleji bylo dobojováno za 10 vteřin! Rozhoduje technika, síla a synchronizace“, řekl ředitel závodu Michal Osička.

Dobrovolné vstupné a atraktivní doprovodný program

„Závody dračích lodí, které organizuje naše společnost, vždy zpestřuje doprovodný program pro diváky. Návštěvníci se za Lužánkami mohou těšit na atraktivní vystoupení brněnských akvabel a v průběhu celého dne si budou moci vyzkoušet ponory za asistence profesionálních potápěčů. Chceme tak oslovit širokou veřejnost a pozvat je na nevšední sportovní zážitek. Rodiče s dětmi jsou jako na všech našich akcích vítáni.

Vstupné je dobrovolné, a pokud se bude divákům na akci líbit, budou moci vstupné předat hosteskám nadace Modrý hroch, jež je tradičním partnerem závodů dračích lodí, které pořádáme“, řekl Roman Vágner, tiskový mluvčí závodu ze společnosti TORRSEN SPORTS.

Pro zájemce o ponory

Pro velký zájem o ponory poředatelé doporučují si ponor rezervovat předem - zvýhodněná cena ponoru při rezervaci je včetně zapůjčení přístroje 300 Kč. Na místě se budou doprodávat volná místa za 400 Kč.
Kontakt pro rezervace ponoru:
Tomáš Blaška 725 606 745, blaska@torrsen-sports.cz.

O společnosti TORRSEN SPORTS, s.r.o.
Společnost TORRSEN SPORTS vlastní největší flotilu dračích lodí na Moravě, zároveň je největším pořadatelem závodů dračích lodí v ČR. Od roku 2016 je také hlavním pořadatelem moravské části Halového mistrovství ČR v Brně. V rámci firemního a sportovního teambuildingu se společnost specializuje na teambuilding na dračí lodi. Více informací najdete na www.torrsen.cz a www.teambuilding-dracilode.cz.

Kontakt pro média:
Roman Vágner
tiskový mluvčí závodu

+420 605 292 735 I vagner@torrsen-sports.cz

Informace k závodu najdete ZDE


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI