"

Tip na sobotu: Závody dračích lodí na Svratce

06. 10. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Na čtyřicet dračích posádek se chystá do Brna na Prestige Cup 2017! 

Brno se připravuje na závěrečný závod sezóny dračích lodí  - XI. ročník tradičního Prestige Cupu.

Toho se v sobotu 7. října zúčastní na čtyři desítky závodních posádek z ČR a SR.  Dračí posádky si to na řece Svratce rozdají na velkých i malých dračích lodích na tradiční trati 2,6 km.

Velké dračí lodě budou startovat v 9 hodin, malé dračí lodě pro deset pádlujících zahájí svůj závod příbližně ve 13 hodin.

Předběžný časový program zde

  • 09.00 – 12.00 hod. SPORT 20 - závod na 2600 m
  • 13.00 – 17.00 hod. SPORT 10 - závod na 2600 m
  • od 17.30 hod. Dragon párty, defilé vítězů, předání cen, tombola

Do Brna opět přijedou několikanásobní mistři z evropských i světových závodů dračích lodí

V desítkové kategorii Open i na velkých dračích lodích bude obhajovat zlato slovenská posádka ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín. Ta v roce 2016 zvítězila i v ženské kategorii. Slovenská posádka opět nenechala nikoho na pochybách, že nejrychlejší dračí lodě jsou z Trenčína.

Proto nejen brněnské domácí posádky budou chtít letos dosáhnout na mety nejvyšší. 

Letos se mají návštěvníci opravdu na co těšit!  

Do Brna míří dračí posádky také proto, že letos poprvé organizátoři závodů dračích lodí z Torrsen Sports vyhlásí výsledky Torrsen Cupu - Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2017.

Návštěvníci budou moci shlédnout nejen atraktivní závody dračích lodí, ale budou moci také přímo na místě zjistit, jak jsou na tom v rámci své fyzické kondice. Přímo na loděnici bude připraven stánek brněnského centra SPINNING & FITNESS, kde si budou moci návštěvníci  změřit poměr svalů, vody a tuků v těle a od fitness trenérů zjistit, jak zlepšit svoji fyzickou kondici, zhubnout nebo odstranit bolesti zad ze sedavého zaměstnání.

Ideální podívaná na závod je přímo z loděnice, kde budete součástí dračí atmosféry, ze všech  jundrovských mostů nebo z mostu v Komíně. Fanoušci dračích lodí také tradičně povzbuzují týmy z protější strany jundrovské loděnice - přes řeku u siilnice Žabovřeská.

Tak v sobotu na tradičním místě - loděnici TJ Lodní sporty Brno, Veslařská 144 - naviděnou 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI