"

Atraktivní souboje dračích lodí na plaveckém stadionu Lužánky 27. 1.

17. 01. 2018 , aktualizace: 26. 01. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

ATRAKTIVNÍ SOUBOJE DRAČÍCH LODÍ NA PLAVECKÉM STADIONU LUŽÁNKY

V Brně se bude tradičně bojovat o tituly Halového mistra České republiky na dračích lodích 2018 a Halové mistryně České republiky na dračích lodích 2018.

Halový pohár dračích lodí jako Brno, ročník 2018

Brněnská společnost Torrsen Sports organizuje ve spolupráci s Pražským klubem dračích lodí moravskou část Halového mistrovství ČR na dračích lodích. Ta se letos uskuteční 27. ledna 2018 a jako v předcházejících letech jí průzračné vody poskytne Městský plavecký stadion za Lužánkami.

Draci se probudí ze zimního spánku

Halový pohár dračích lodí je tradiční akce, bez níž si závodníci na dračích lodích již zimu nedovedou představit. Natěšené posádky jsou právě ve fázi zimní přípravy, a tak jako každý rok mohou vzájemně po novém roce změřit fyzické síly a otestovat si techniku jízdy.

Atraktivní podívaná s mezinárodní účastí

V loňském roce se brněnského halového poháru zúčastnilo rekordních 26 posádek s mezinárodní účastí, návštěvníci tak mohli za celý den zhlédnout na 100 nelítostných soubojů. I letos se v Brně očekává hojná účast, a to opět mezinárodní. V každém souboji nasednou dvě dračí posádky proti sobě do jedné lodi, na pokyn startéra pádlují ostošest a „přetlačují se“. Posádka, která přetlačí loď jako první za lajnu, zaslouženě vítězí.


"O napětí a adrenalin není na závodech dračích lodí nikdy nouze. Ty halové navíc vynikají tím, že v mnoha soubojích, které jsou velmi fyzicky náročné, může dojít k obratu ve vedení i několikrát za závod. Jsou závody, jež jsou rozhodnuty v několika vteřinách – v Brně ten nejkratší trval necelých 15 vteřin. Naopak ty nejdelší souboje, kdy se snaží jedna posádka přetlačit tu druhou za vyznačenou lajnu, trvají i několik minut. Rekordní čas souboje z roku 2016 trval přesně 4:53:34 minut! Účastníci tohoto strhujícího souboje si pak mohli vychutnat potlesk diváků i závodníků na otevřené scéně", řekl Michal Osička, ředitel brněnského závodu.

Vstupné pro veřejnost tradičně zdarma

Pořadatelé srdečně zvou širokou veřejnost 27. 1. do Brna za Lužánky - od 11 - 18h tam svedou dračí lodě boje do posledního mokrého metru a zabojují o tituly Halového mistra České republiky na dračích lodích 2018 a Halové mistryně České republiky na dračích lodích 2018.

Kompletní propozice závodu najdete v časopisu DragonBoatSport.cz ZDE


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI