"

Ve třetím čtvrtfinálovém klání uspěla Plzeň gólem v poslední minutě

29. 03. 2014 , aktualizace: 30. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Po vyrovnaném úvodu čtvrtfinálové série na plzeňském ledě, kde oba týmy jednou zvítězily a stav série byl 1:1, přijela Plzeň k dalším dvěma duelům do města pod Špilberk a znovu se očekával velmi vyrovnaný boj.

Zápas začal ve vysokém tempu, hosté byli častěji u puku a dávali velmi výrazně najevo, že nepřijeli do Brna prohrát. Oba týmy si vytvořili dobré šance ke skórování a čekalo se, který z nich bude jako první tím šťastným a ujme se vedení. V předešlých dvou zápasech se potvrdilo, že ten z týmů vstřelil první branku, dotáhl zápas do vítězného konce. Ve 13. minutě měla Plzeň výhodu první přesilové hry a tuto výhodu se podařilo hostům proměnit, když Pavel Kašpařík dostal přihrávku z poza brány a neomylně zavěsil. Hosté se tak ujali vedení 0:1. Vzápětí se Kometa ocitla ve vyložené šanci a po tlačenici před plzeňskou brankou došlo k několika vyloučením a výsledkem byla první přesilová hra Komety. A i domácí si s nabídnutou výhodou poradili nadmíru dobře, to když Libor Pivko tečoval za Machovského záda střelu J. Kováčika a bylo srovnáno na 1:1. To však bylo co se týče gólů na dlouhou dobu vše. O chvíli později hrála Plzeň další přesilovou hru, ale tentokráte beze změny skóre. První třetina tak skončila smírným stavem 1:1.

Druhá dvacetiminutovka začala opatrně, Kometa měla v jejím úvodu k dispozici dvě přesilové hry, nic z nich ale nevytěžila. Po prvních minutách odehraných jako by v útlumu, začala přebírat aktivitu v této části hry Kometa a přišly pasáže hry, kdy zle dotírala před Machovským, ten však byl bezchybný. Zvýšenou aktivitou si Kometa vykoledovala ve 37. minutě přesilovou hru a v jejím konci hned další, ale znovu bez zužitkování. A tak i po čtyřiceti minutách bylo skóre 1:1.

Třetí třetina tak slibovala tuhý boj o jeden rozhodující gól, což se nakonec potvrdilo. Dlouhé minuty se hrálo nahoru dolu,avšak bez branek. A když už se celý stadion připravoval na prodloužení, tak přišel plzeňský úder. 53 vteřin před závěrečnou sirénou domácí neubránili dvojici Kratěna, Vlasák a druhý jmenovaný dostal puk za Čiliakova záda. Hosté si závěrečné sekundy zkušeně pohlídali a Kometa se tak nedostala ani k příležitosti na srovnání skóre. Plzeň tak otočila stav série pro tuto chvíli ve svůj prospěch na 1:2 a znovu se potvrdilo, že tým, který dal první branku v zápase, tak zvítězil, i když tentokrát byl tento zápas nejvyrovnanější z této série.

Utkání zhodnotil brněnský obránce Jan Hanzlík:

Od plzeňských hráčů zaznělo, že takto prohrát je horší než 5:0, tak jak to je?

Tohle je play-off, jedině nás může mrzet, že 1:2 prohráváme, zítra je nový zápas. Teď se půjdeme vyběhat, zítra ráno se podíváme na video a musíme začít hrát. Je jedno, jak jsme prohráli, akorát zamrzí, že to bylo tak těsně před koncem.

Jak ve Vás hrklo, když šli dva hráči na bránu?

Ve mně už hrklo na modré čáře, ze střídačky jsme viděli, že se tam dva naši kluci srazili a tak nějak už jsem to viděl dřív.

Co Vám dnes chybělo herně kromě koncovky?

Tak koncovky, 1:1 to bylo celý zápas, takže to bylo z obou stran. Ale my musíme hlavně zlepšit přesilovky.

Zopakovali jste dnes spíš ten první nebo druhý zápas na ledě Plzně? K čemu bylo blíž?

Těžko říct. Ten první zápas nám extrémně vyšel. Já bych to nesrovnával.

S napadáním a dohráváním hráčů byla dnes spokojenost?

Já myslím, že ano. Chtěli jsme to hrát líp než v Plzni druhý zápas. Chtěli jsme hodně dohrávat, protože si myslíme, že jim ubývají síly víc než nám, na to si věříme, že jsme dobře trénovaní. Budeme takto pokračovat a doufáme, že se to ukáže v pátém, šestém zápase.

Nepustili jsme je v závěru zápasu příliš do hry?

Tak my jsme spíš hráli zbytečně nahoru-dolu, nehráli jsme to dobře takticky, jen nahodit a počkat si na ně ve středním pásmu, oni to takhle hráli. Trošku jsme možná i pod tlakem diváků chtěli rozhodnout. V play-off se posledních pět minut musí hrát jinak.

Čekáte zítra nějakou změnu od Plzně a od Vašeho trenéra?

Tak od Plzně čekáme, že budou bohužel trošku uvolněnější než dnes. My uvidíme, co nám zítra dá trenér za pokyny, ale my zas musíme hrát tu svoji hru ne jen dvě třetiny, ale tři.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá