"

V urputném boji o důležité body Kometa přetlačila Třinec

24. 02. 2016 , aktualizace: 25. 02. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Ve čtyřicátém osmém kole hokejové extraligy čekal na Kometa vele důležitý souboj. Na brněnský led zavítal soused v tabulce a soupeř o příčky zajišťující předkolo-play-off oceláři z Třince. Třinec je tým nabitý hvězdami a před sezónou měl zcela jistě jiné ambice než hrát jen o předkolo play-off, ale letošní sezona tomuto týmu zatím nevychází podle představ a v dosavadních třech utkáních základní části, které spolu oba týmy sehrály, byla úspěšnější Kometa a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Od úvodních minut zápas nabídl napínavou podívanou s množstvím osobních soubojů, potyček a menších šarvátek, bylo znát, že jde oběma týmům o hodně. Lépe začala Kometa, která se ujala vedení gólem Hynka Zohorny, které ale trvalo jen pět minut. Hosté v přesilové hře vyrovnali. Vyrovnaný stav trval dalších čtyřicet minut. Domácí o mnoho lépe čistili prostor před gólmanem, ze kterého v minulých zápasech dostávali laciné branky a také se jim podařilo ubránit třinecké přesilové hry, což bylo nakonec klíčem k vydřeným bodům. Čekalo se, jestli některý z týmů zlomí nerozhodný stav a byli to nakonec domácí hráči, kteří se pěknou trefou Jana Káni ujali vedení a to ještě třetí brankou pojistil Vilém Burian, který se trefil po dlouhých třiceti zápasech. Hosté se ještě v závěru pokoušeli o hru bez brankáře, ale vážněji brněnského gólmana neohrozili, a tak se Kometě podařilo ubojovat tento těžký zápas a připsat velmi cenné tři body do tabulky. Aktuálně se brněnský tým nachází na devátém místě tabulky s jednobodovým náskokem právě na Třinec a se šestibodovým náskokem na jedenácté Vítkovice. Tyto body patrně už hodně přiblížily Kometu k tomu, aby si v předkole play-off zahrála o účast ve vyřazovacích bojích.

 

Utkání zhodnotil střelec třetí branky Vilém Burian:

Výhra 3:1 proti Třinci, jak moc velká je to teď úleva?

Obrovská úleva, věděli jsme, že je to pro nás strašně důležitý zápas, takže jsme do toho šli po hlavě. Naštěstí nám to tam v závěru padlo a my jsme to již dotáhli do vítězného konce, takže super.

Dlouho to bylo 1:1. Jak moc psychicky to bylo náročné?

Nesměli jsme zbytečně bláznit a pořád si hrát to svoje, dobře napadat, vzadu to mít zajištěné a věřit, že z nějaké šance ten gól dáme. Nakonec to přišlo a my už jsme si to ohlídali.

Dal jsi gól, je to i pro Tebe úleva po takové době?

Jasně, už to trvalo dost dlouho. Tak jsme se dnes se Zohym ( pozn. Hynek Zohorna) domluvili, že to dnes zlomíme a naštěstí to vyšlo.

V tabulce jste přeskočili Třinec, máte náskok šest bodů na Vítkovice. Bude ten závěr základní části teď klidnější?

Ještě není nic hotové, ale je to důležité, že čtyři kola do konce máme šest bodů náskok a musíme to umlátit co nejdřív, abychom se nestrachovali do posledního kola.

V tom utkání bylo hodně emocí. Museli Vás na střídačce trenéři nějak krotit?

Byly tam trošku nervy, tak jsme to museli zklidnit, aby se to neubíralo špatným směrem.

Dnes jste inkasovali jen jeden gól. Dá se říct, že ta obrana je teď tak, jak by to mělo být?

Tak kdybychom dostali pokaždé jen jeden gól, tak by to bylo super. Dnes to fungovalo, pomáhali jsme si, útočníci jezdili dozadu a nebyly tam žádné propady a hrubé chyby, které jsme udělali v minulých zápasech.

Zdroj foto: hc-kometa.cz | autor foto: Ivo Dostál


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI