"

V souboji s lídrem bere Kometa bod, Liberec uspěl v nájezdové loterii

13. 12. 2015 , aktualizace: 15. 12. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Na startu druhé poloviny letošního ročníku hokejové extraligy Kometa vyzvala aktuálního lídra tabulky Bílé Tygry z Liberce. Tento tým ze severu Čech před letošní sezónou velmi slušně posílil a patří k favoritům letošního ročníku. Kometě se však na domácím ledě daří, takže se čekal velmi zajímavý souboj. V úvodu utkání měla Kometa velkou šanci, kterou ale nevyužila, hostující tým se také dostal do několika zajímavých situací před brněnským gólmanem, ale úvodních dvacet minut skončilo bez gólu. V druhé části hry se již diváci dočkali gólových zápisů na obou stranách, to když se nejprve domácí ujali vedení gólem Vondráčka a o chvíli později hosté srovnali na 1:1. Druhá třetina přinesla také bitku mezi domácím Dočekalem a hostujícím Vlachem, který je velmi dobrým bitkařem - neprohrál zatím v letošní sezóně ani jeden pěstní souboj, do kterého se dostal, a nejinak to bylo tentokrát.

V poslední části hry nebylo k vidění příliš šancí, byly však vidět dvě branky, každá na jedné straně a obě svorně hlavním rozhodčím neuznané. A když už se nic dalšího v základní hrací době neudálo, přišlo na řadu prodloužení. Ani v prodloužení žádný z týmů nerozhodl o bodu navíc, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jezdilo se dlouho, rozhodla až devátá série, ve které byl úspěšný hostující Birner. Zajímavostí tohoto penaltového rozstřelu bylo, že Vojtěch Němec jel celkem šestkrát z toho byl třikrát úspěšný a hostující Bakoš jel pětkrát a byl také třikrát úspěšný. Nakonec tedy lídr tabulky odváží z brněnského ledu dva body a je to podruhé za sebou, kdy Kometa přišla o domácí neporazitelnost.

Utkání hodnotil autor asistence na jediný domácí gól a účastník bitky Martin Dočekal:

Tak Martine, bod proti Liberci. Je to ve výsledku málo nebo jste za něj rádi?

Tak jsme za něj rádi, potřebujeme sbírat body a každý bod je dobrý. Ale škoda těch nájezdů.

Čím byl dnes Liberec nejvíc nepříjemný?

Jsou první, je to vidět. Hodně jezdí, mají dobře pokryté střední pásmo, ze všeho střílí, mají tam zkušené hráče, takže to byl těžký soupeř.

Martine, máte nějaký následek té bitky? Bude modřina?

Dostal jsem zezadu do hlavy, takže asi tam nějaká vyroste.

Věděl jste, s kým jste v bitce?

Ne, nevěděl, řekli mi to až na střídačce, že neprohrál žádnou bitku.

Co Vaše produktivita, ve třech zápasech po jednom gólu. Je to teď ta největší bolístka?

To prosazování je špatné. Trénujeme to hodně, ale nějak nemůžeme dát góly. Na jeden gól se nevyhrává. Musíme potrénovat dál a jít do dalších zápasů líp.

Další zápasy jsou Vítkovice, Litvínov, Karlovy Vary. S jakým bodovým ziskem byste byli spokojení? Protože jsou to přeci jen týmy, které jsou v tabulce pod Vámi.

Nejlepší by bylo mít devět bodů. V neděli ve Vítkovicích už hrajeme v 15:30, takže je potřeba zítra zregenerovat a připravit se na to, protože to bude těžké utkání.