"

V olympijské přestávce Kometa dvakrát vyzvala na souboj Slovan Bratislava a uhrála dvě remízy

23. 02. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Do hlediště si našla cestu i početná skupinka příznivců ze Slovenska, a tak v úvodu zápasu létaly pozdravy z kotle do kotle, protože ů týmů Brno a Slovan je známá družba mezi fanoušky.

Úvod zápasu přinesl vlažné tempo. Vyšší obrátky přišly v půlce první třetiny, kdy měla Kometa několik dobrých příležitostí. Proměnit se však podařila až vyložená šance při přesilové hře Komety v 11. minutě, když skóroval Leoš Čermák a bylo 1:0. Vedení však trvalo necelou minutu, ve 12. minutě bylo srovnáno na 1:1, střelcem byl Juraj Mikuš. V dalších minutách byla Kometa aktivní, měla několik dobrých příležitostí, ale skóre nenavýšila. A to ani v 18. minutě při přesilové hře, kdy měl puk na hokejce sám před gólmanem Vilém Burian.

Vstup do druhé části hry byl pozvolný, ale přeci jen se hrálo ve slušném, zápasovém tempu. V polovině druhé třetiny měl Slovan výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale byli to domácí, kteří měli blíže ke gólu. Skóre se ale pro tuhle chvíli neměnilo. Zbytek druhé části hry už nepřinesl nic až tak divácky zajímavého, šance na obou stranách zlikvidovali pozorní gólmani.

Ale slušná divácká kulisa, téměř 4800 diváků, se nakonec ještě gólů dočkala. Nejprve byli v úvodu závěrečné třetiny vzájemně vyloučení Miroslav Šatan a Tomáš Svoboda, hrálo se tedy ve čtyřech na obou stranách a ke konci této herní situace zvýšil Slovan svoje vedení na 1:2, když se mezi střelce zapsal Jan Brejčák. O chvíli později hrála Kometa přesilovou hru a pěknou střelou překonal gólmana Januse Michal Kempný a vyrovnal na 2:2. Do konce zápasu měli ještě oba týmy dobré šance na rozhodnutí, ale nepodařilo se to M. Šatanovi ani na druhé straně V. Burianovi.

Prodloužení se tentokrát nehrálo a o výsledku tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch byli tentokrát úspěšnější hosté, rozhodující nájezd proměnil Michal Vondrka

Výsledek byl tak stejný jako týden před tím v Bratislavě: po základní hrací době 2:2 a na nájezdy vyhráli hosté (pozn. v Bratislavě vyhrála Kometa).

Zápas zhodnotil kapitán Leoš Čermák:

Leoši, jaký to byl zápas? Bylo to lepší než trénink?
Samozřejmě, myslím, že to mělo tempo, hráči Slovanu dobře bruslili, jsou na tom dobře fyzicky, my jsme je stíhali. A myslím, že to byl i pěkný zápas pro diváky, na přípravný zápas jich přišlo dost. Trénink Vás tak nepřipraví jako zápas. Jinak to bylo vedené korektně, vyjma toho ataku na Honzu Káňu, který je trošku otřesený, ale jinak jsme spokojeni.

Co říkáte na tu návštěvu? Skoro pět tisíc lidí, byť šlo jen o přátelák.
Byl jsem překvapený, ale lidi se určitě přišli podívat i na Slovan, hrají KHL, takže je to lákadlo a taky se dlouho nehrálo. A doufám, že diváci nelitovali, že přišli.

Jak jste vůbec strávili olympijskou pauzu? Kolik jste měli tréninků?
Po posledním zápase jsme měli 4 dny volna, pak jsme trénovali dvoufázově, pak zas nějaké volno a teď už se připravujeme jednofázově, plus byly ty dva přípravné zápasy. Asi bude ještě den volna a pak už se připravíme na Spartu.

Mohly ty přípravné zápasy něco napovědět o tom nastávajícím boji o tu šestku?
Samozřejmě kdybychom propadli, tak by to nebylo dobře, ale my jsme odehráli dobré zápasy, dvakrát remíza. Takže si pořád nějakou tu formu držíme a doufám, že si to přeneseme do těch zbylých zápasů a pak i do play-off.

Teď Vás čeká hned po přestávce vedoucí tým extraligy. Je to ideální mít tak silného soupeře hned po přestávce?
Těžko říct, Sparta je doma silná a je asi jedno, jestli tam budeme hrát hned nebo po několika zápasech. Možná, že to bude pro nás výhoda, že tam hrajeme hned po přestávce. Uvidíme, jak oni na tom budou.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá