"

Sparta potrestala brněnské chyby a dotáhla se v sérii na 2:2

08. 04. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Sparta musela nutně srovnat krok, a tak se znovu očekával vyhrocený boj, tak jak se na zápas play-off sluší a patří.

Od úvodních vteřin bylo znát, že Sparta si je vědoma veledůležitosti tohoto zápasu a na Kometu vlétla. Ve 4. minutě to byl T. Rolinek, který poslal hostující tým do vedení 0:1. Sparťané drželi puk na hokejkách i v dalších minutách, před domácí brankou bylo rušno a tento tlak přerušilo až vyloučení. Kometa však přesilovku nevyužila, ale co se nepodařilo při přesilové hře, podařilo se v 10. minutě, kdy puk dorazil za Pöpperleho Jakub Koreis a bylo srovnáno na 1:1. O další zápis se postarali znovu hosté, to když po brejkové situaci tři na dva zapsal do listiny střelců obránce A. Polášek a upravil tak skóre na 1:2. O malou chvíli později se před sparťanskou brankou strhla bitka, v níž se mladý brněnský útočník T. Vondráček postavil sparťanskému obrovi P. Kumstátovi a oba byli odměněni dvěma trestnými minutami.

Druhou dvacetiminutovku zahájili domácí dohrávanou přesilovou hrou a těsně s jejím koncem srovnala na 2:2, autorem důležitého gólu byl Michal Kempný. Ve 29. minutě byl na 5 minut + do konce vyloučen domácí obránce Jan Hanzlík za faul na Lukáše Pecha. Ten se také odebral do kabiny, ale ještě před koncem přesilové hry byl zpět na střídačce. Na ledě se čím dál víc jiskřilo, ve 35. minutě se strhla další strkanice u brněnské střídačky, ze které nakonec vytěžila Kometa další přesilovou hru, ale bez využití. Za nedlouho padl další pětiminutový trest, když byl po faulu na Vojtěch Němce vykázán do kabin Tomáš Rachůnek. Kometa měla v tu chvíli 47 vteřin výhodu přesilové hry 5:3, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Naopak byli to znovu hosté, kteří potrestali chybu v domácí rozehrávce a J. Buchtele upravil skóre po druhé třetině na 2:3.

Začátek třetí třetiny rozhodl o osudu tohoto zápasu. Místo očekávaného srovnání v přesilové hře se k puku dostal D. Přibyl, který skočil z trestné lavice a zasadil Kometě patrně rozhodující direkt a zvýšil na 2:4. Vypadalo to, že Kometa už nemá dostatek sil na zvrat v zápase, Sparťané si vytvořili několik dobrých šancí, ale díky Čiliakovi byla Kometa ještě stále ve hře. Jiskřičku naděje vykřesal v 57.minutě Hynek Zohorna, který snížil na 3:4. V čase 58:05 se rozhodli domácí pro hru bez brankáře, ale po nepovedené rozehrávce se hned po buly dostal do úniku Lukáš Pech a zpečetil do prázdné brány konečný účet zápasu na 3:5.

Zápas zhodnotil střelec první branky Komety Jakub Koreis:

Jak celkově hodnotíš dnešní zápas?

Tak my jsme si to prohráli sami. Víme, že Sparta hraje celou sezonu na brejky a rozhodovali tím ty zápasy a dovolili jsme jim několik přečíslení v první třetině a ono se pak těžko hraje, když musíte celý zápas protahovat.

Otřáslo s Vámi psychicky to zranění Vojty Němce?

Psychicky ne, samozřejmě je to škoda, Vojta hrál výborně. My jsme ale jedno mužstvo a nestojí to a nepadá s jedním člověkem, takže jsou další hráči, kteří ho musí nahradit.

Byla ta pětiminutová přesilovka za stavu 2:2 ta fáze, kdy se lámal zápas?

Samozřejmě, dotáhli jsme na 2:2 a pak při naší přesilovce dostaneme gól, tak tam se ten zápas asi zlomil.

Viděl jsi ten zákrok na Vojtu Němce?

Neviděl, neviděl jsem ani ten zákrok Hanziho ( pozn. Jana Hanzlíka). Rozhodčí to mají těžký a je to úsměvné, když hráč vypadá, že má konec sezony a za pět minut vyjede znovu na led.

Co teď, za stavu série 2:2. Jak to vidíš dál?

Tak dnes jsme si to prohráli sami, ta série je pořád vyrovnaná. My jsme odehráli výborné zápasy proti Spartě, dnes to byl jeden z těch horších. Nebudeme věšet hlavu, může to být naopak ten zápas, který nás usadí zpátky na zem a utvrdí nás v tom, v čem jsme byli úspěšní a s tím půjdeme do toho dalšího zápasu.

Jak cítíš případný úbytek sil? To už byl druhý zápas, ve kterém jste museli dotahovat?

To je pro obě dvě mužstva stejný. Po včerejším zápase byla určitě víc unavená Sparta, po dnešním jsme možná trochu my, ale máme natrénováno z léta, takže si myslím, že únava není rozhodující faktor.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá