"

První tříbodové vítězství v novém roce na domácím ledě proti Mountfieldu HK

09. 02. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Kometa nastoupila na soupeře s velkou chutí, na hráčích byla patrná snaha o brzké vstřelení gólu, protože v předešlém domácím zápase proti Zlínu Kometa nedala ani jeden čestný gól. Byli to ale hosté, kteří se jako prosadili. Po chybě v rozehrávce před gólmanem Trvajem se k puku dostal Jaroslav Kudrna a poslal hostující tým do vedení 0:1. V dalších minutách měla Kometa více ze hry, ale kvalitní hradecká obrana domácí střelce do vyložených šancí nepustila. V 15. minutě došlo k prvnímu vyloučení, Hradec měl výhodu přesilové hry, ale výrazněji Trvaje neohrozil. Těsně před koncem první třetiny se Kometa dostala ještě do několika příležitostí, ale Kantor v bráně hostí byl pozorný. Do konce první části hry se skóre již nezměnilo, a tak šli domácí do šaten s jednogólovým mankem.
První dvě minuty druhé třetiny nepustila Kometa hosty z jejich pásma, pak však převzal iniciativu Hradec , zahrozil několika dobrými výpady, ale Trvaj byl znovu pozorný. Hra se přelévala nahoru dolu, Hradec měl více ze hry a mohli to být znovu hosté, kteří měli blíže ke gólu, když ve 31. minutě cinkala za Trvajem tyčka. Domácí trápení bez gólu pokračovalo, a tak v  součtu s předešlým zápasem to bylo pět třetin v domácím prostředí bez vstřeleného gólu.
Prolomit střeleckou smůlu se však podařilo velmi rychle po vstupu do závěrečné třetiny. Ve 41. minutě po pěkné přihrávce od kapitána Leoše Čermáka se nemýlil Jan Hruška a srovnal skóre  na 1:1. Ve 45. minutě měla Kometa dvě velmi dobré šance při vlastním oslabení, ale Kantor byl pozorný. Mezi 47. a 50. minutou roztočili domácí před Kantorem střelecký kolotoč, ale k dalšímu gólu to pro tuto chvíli nevedlo. V 56. minutě měla Kometa výhodu přesilové hry a mohla zvrátit skóre na svoji stranu a nedopustit prodloužení a to se také podařilo. K odraženému puku se po střele Kuboše dostal Vojtěch Němec a zvýšil na 2:1. Bylo to vůbec první vítězství za tři body před domácím publikem v novém roce a Kometa si i těmito body pojistila místo v první šestce.
Zápas hodnotil Vojtěch Němec:

Tak Vojto, jak důležité to bylo vítězství?
Tak velmi důležité vítězství před repre pauzou doma a my jsme chtěli jít za třemi body a myslím, že to bylo i vidět, ačkoliv ze začátku se to úplně nedařilo, tak ten konec jsme si pohlídali.

A když tedy srovnáte ty první dvě třetiny versus ta třetí třetina?
Až tak velký rozdíl tam nebyl, ale v poslední třetině jsme proměnili šance, což se nám v úvodu nedařilo. Tam jsme pálili do góĺmana nebo vedle. Naštěstí nám tam dva góly spadly a tři body jsou tři body.

V prvních dvou třetinách vás trápila velmi kompaktní obrana Hradce. Věřili jste, že se prosadíte?
Tak věřili. Hlavně jsme měli za ty první dvě třetiny jednu jedinou přesilovku a to ještě ne celou, takže jsme věděli, že něco nám rozhodčí písknou a doufali jsme, že v tom se prosadíme, což nám nakonec vyšlo.

Vy jste byl dnes u obou gólů.
Tak bylo to trošku i štěstíčko. U toho prvního gólu jsem to akorát vyndával ze třetiny a Leoš s Honzou to parádně sehráli a u toho druhého gólu jsem stál na tak blbém místě, že se to ke mně odrazilo úplně náhodně a měl jsem prázdnou bránu.

Neděsila Vás trošku ta domácí bilance? V prvních dvou třetinách jste vypadali trošku křečovití?
Nevím, jak ostatní, ale na mě dolehla strašně únava, mám toho opravdu dost. Včera jsem udělal chybu, že jsem nešel na led a byl jsem trošku zatažený a déle jsem se rozjížděl a mám pocit, že jsem se za celý zápas nerozjel. Ty dva góly byly dnes zásluhou bojovnosti ostatních kluků, u mě to dnes byla opravdu únava.

V novém roce je to vlastně Vaše první vítězství za tři body doma. Prolomí se to teď?
No já doufám. Teď je tam zase velká pauza, doma hrajeme až za nějaké tři týdny, takže musíme potrénovat a udržet si to, co teď hrajeme a potvrdit to i doma.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá