"

Moravské derby ovládli hosté

06. 02. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

O úvodní slavnostní buly se postaral jedenáctiletý Míša Stuchlík, který bojuje s nevyléčitelnou nemocí. Na tomto utkání si současně mohli fanoušci zakoupit píšťalky a výtěžek z jejich prodeje šel právě na podporu Míši Stuchlíka.

Samotný zápas začal ve svižném tempu, do bezprostředních šancí se však ani z jeden týmu nedostával, až v 6. minutě poprvé cinkala tyčka u hostující branky. Více ze hry měli domácí, v 16. minutě dostali k dispozici i přesilovou hru, ale byli to naopak hosté, kteří se poprvé radovali. Ve vlastním oslabení se ujali v 17. minutě vedení 0:1. Po chybné rozehrávce domácího gólmana se puk dostal k O. Veselému a ten se nemýlil. V 19. minutě cinkala znovu tyčka za hostujícím gólmanem, ale to bylo z domácí strany vše, skórovat se Kometě nepodařilo.

I druhá část hry pokračovala ve svižném tempu, ale byli to znovu hosté, kteří využili zaváhání domácího obránce, který upadl a ve 22. minutě A. Honejsek zvýšil na 0:2. Ve 23. minutě měl Zlín výhodu přesilové hry a to hned čtyřminutové, po faulu T. Vondráčka vysokou holí. V polovině této přesilové hry hostí se domácí dopustili technického přestupku, když hráli v pěti místo ve čtyřech a byli potrestání dalším vyloučením. Při dvojnásobné přesilové hře Zlín zvýšil vedení na 0:3 J. Balaštíkem. Kometa se však ještě vzdát nechtěla, v polovině zápasu dostala možnost další přesilové hry, ale byli to znovu hosté, kteří měli možnost zvýšit skóre ujíždějícím Čajánkem. Tento hráč vzápětí fauloval a Kometa tak plynule pokračovala v další početní výhodě. Byla aktivní, ale k překonání gólmana Kašíka to nevedlo, a tak i po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli pro domácí tým nelichotivé skóre 0:3.

Domácí tým chtěl do třetí třetiny vstoupit aktivně a odehrát kvalitních dvacet minut, tak aby na ně mohl navázat v dalším zápase, ale hned po 22 vteřinách závěrečného dějství, po další chybné rozehrávce, pečetil domácí zmar čtvrtým zlínským gólem B. Kohler. Domácí hráči už tak mohli hrát alespoň o čestný úspěch, ale nervozita byla znát, a tak další minuty už byly spíše dohráváním zápasu. Nakonec byl ale závěr zápasu dost vyhrocený, Zlín byl na koni a domácí ve snaze dát alespoň čestný úspěch bušili do zavřené Zlínské obrany a to s sebou neslo i řadu vyloučení na obou stranách a také to, že Zlín dohrával poslední dvě minuty zápasu ve třech proti pěti domácím. Brňané ale neměli tohoto večera klid na hokejkách a puk za Kašíka záda tak dopravit nedokázali. Zlín ubránil nulu a odvezl z moravského derby plný počet bodů.

Zápas zhodnotil obránce Michal Kempný
V první třetině jste tlačili, po té jste od toho upustili. Co se změnilo?
Na začátku jsme měli smůlu, dali jsme myslím dvě tyčky a pak jsme ten zápas absolutně nezvládli. Góly jsme jim vlastně darovali, škoda ztráty bodů.

Mluvíš o darování gólů. Myslíš tím třeba tu dvojitou přesilovku, faul v útočném pásmu a potom špatné střídání a zároveň i góly z bezprostřední blízkosti?
Jak říkám, góly jsme jim darovali, musíme se z toho ponaučit do příštích zápasů a nedělat chyby v obraně.

V čem byl Zlín dnes tak nepříjemný, když už jste se po té první třetině, kdy jste měli šance pak už k ničemu nedostali?
Zdá se mi, že jsme byli všude o krok pozadu, měli jsme i smůlu, všechny puky se odrážely k nim. Dnes jsme byli horší tým.

Hodně vás srazil ten první gól, který byl vlastně z ničeho? A navíc při vaší přesilovce?
Škoda že jsme před tím nedali ty góly, padly dvě tyčky a hokej je zkrátka hra chyb, my jsme tu chybu udělali, gól jsme nedali. Sami jste mohli vidět, že na konci byla prázdná brána a my jsme nedokázali ten gól dát.

S jakými pokyny jste šli do třetí třetiny za stavu 0:3?
Chtěli jsme odehrát dobrou třetinu, abychom navázali v dalším zápase. Moc se nám to ale nedařilo, Zlín dobře bránil a k ničemu nás nepustil.

Toho Zámorského nakonec jste si vyhlédl záměrně, nebo jak to vzniklo?
Vyplynulo to ze hry, nějak jsme se tam požduchali a on byl první po ruce.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá