"

Lužánky ožily hokejem a Kometa před diváckým rekordem přehrála Plzeň

03. 01. 2016 , aktualizace: 04. 01. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Hokejové šílenství zvané Hokejové hry Brno má za sebou první důležitý díl, a sice zápas 33. kola hokejové extraligy, když k prvnímu ze dvou zápasů pod otevřeným nebem přijeli do Brna indiáni z Plzně. Čekalo se, zda bude provizorní stadion v na historickém místě za Lužánkami  dvakrát vyprodán a padne divácký rekord. I když se Brno probudilo do nejmrazivějšího dne letošní zimy, tak i tak se před polednem hrnuly za Lužánky tisíce dychtivých fanoušků.

Před úvodním slavnostním buly vzdala Kometa hold válečným veteránům, předala jim památeční dresy a nad stadionem několikrát přeletěl vojenský vrtulník, pak už mohlo samotné utkání začít. V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, kteří se také jako první radovali z gólového zápisu. Ještě do konce prvních dvaceti mrazivých minut však Kometa obrátila stav zápasu ve svůj prospěch a do provizorních kabin se šlo za stavu 2:1. I v dalším průběhu utkání domácí kontrolovali hru a když po hrubé chybě plzeňského elitního obránce Jeřábka dokázal Jan Hruška zvýšit na 3:1, Kometa už si vítězství vzít nenechala.

Hosté se ještě jednou přiblížili na dostřel, ale definitivní pojistku dal výsledku Jozef Kováčik, když trefil soupeřovu prázdnou bránu přes celé hřiště v momentě, kdy hosté hráli bez brankáře. Během utkání byl zahlášen divácký rekord hokejové extraligy, a sice 18514 diváků. Dá se však očekávat, že tento rekord padne již v pátek, při druhém brněnském utkání proti pražské Spartě.

Jan Káňa: "Dnešní zápas byl obrovský zážitek"

Utkání zhodnotil Jan Káňa, autor gólu, gólové přihrávky a bitky:

Honzo, tak jak jsi viděl ten dnešní zápas?

Obrovský zážitek, celé Brno se na to těšilo, my taky, i když to bylo ze začátku celkem svazující a asi to bylo na nás i vidět. My jsme moc chtěli a Plzeň si to na začátku užívala a hrála hezčí hokej, ale my jsme bojovali a snažili jsme se vyhrát a povedlo se to.

Dnes gól, asistence i rvačka, takže hattrick Gordieho Howa?

Jo, říkali mi to i kluci na střídačce, ale bylo to i o štěstí. Poslední byla ta nahrávka a jsem moc rád.

Padl rekord extraligy, tak jaká byla atmosféra dnes tady za Lužánkami?

Úžasná. Když začali všichni tleskat, tak je to zase něco jiného než normálně v hale, takže obrovský zážitek.

Jaká byla kvalita ledu?

Ze začátku tam bylo trošku víc sněhu, pak se to uklízelo, tak už to bylo lepší, samozřejmě to není jak v hale, takže se stalo, že někdo zakopl, ale celkově kvalitní led.

Ta Tvoje rvačka byla důsledek toho, že jsi byl hodně namotivovaný na ten zápas?

On tam dohrál Vojtu Němce a tak nějak jsme se žduchali a už jsem nechtěl uhnout, tak aspoň dnes lidi viděli i bitku, takže jsem vlastně za ni rád.

Museli jste upravovat během zápasu nějak styl hry?

Taktika se upravovala hlavně kvůli tomu, že je to tady užší než v hale. Snažili jsme se hrát jednodušší hokej, protože každá ztráta puku je tady blíž k bráně. Tak jsme to chtěli hrát co nejrychleji ven a na bránu. 

Těšíš se po dnešní zkušenosti ještě víc na páteční zápas ze Spartou?

Uvidíme, jaké bude počasí, bude to večer, ale určitě se všichni těšíme, protože někteří to třeba už nezažijí, takže si to chceme užít, hrát hezký hokej, aby to lidi bavilo.

Foto: Libor Zhoř


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI