"

Kometu doma deklasoval Litvínov, trenér Hadamczik rezignoval

07. 02. 2016 , aktualizace: 08. 02. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Brněnští hokejisté se v závěrečné čtvrtině základní části hokejové extraligy nenacházejí zrovna v dobré herní pohodě. A když už se zdálo, že se tým zvedá po minulém domácím vítězství proti Vítkovicím, tak hned v dalším utkání na ledě posledních Karlových Varů Kometa prohrála 5:3 a spadla na 10. místo, které sice ještě stále zajišťuje předkolo play-off, ale už nutí brněnské hokejisty ohlížet se i za sebe do nepopulárních pater tabulky. O další důležité body přijel tentokrát do Brna bojovat jedenáctý Litvínov.

Atmosféra mezi diváky byla na bodu mrazu

Úvod utkání byl opatrnější, Kometa se ocitla v několika velmi dobrých šancích, ale litvínovský mladý brankář Petrásek ukázal, že důvěru dostává oprávněně. Zatímco Kometa svoje šance neproměnila, tak Litvínov svoji první větší šanci proměnil a ujal se vedení a když v patnácté minutě skórovali hosté podruhé, nálada na stadionu už nebyla tak optimistická. Ale prohrávat v hokeji o dvě branky ještě nic neznamená, a tak se jalo brněnské publikum od úvodu druhé dvacetiminutovky znovu hnát modrobílé hokejisty do boje. Z druhé části hry neuběhla však ani minuta a Marek Čiliak lovil puk ze své sítě po třetí a byl střídán. Martin Falter si však nestihl ani sáhnout na puk a už ho lovil po další minutě hry z brány také. V ten okamžik byla už nálada na tribunách na bodě mrazu. Domácí se už v utkání nedokázali zvednout a ve třetí třetině inkasovali další dvě branky. O čestný úspěch Komety se těsně před koncem postaral ránou od modré čáry Petr Kuboš. Celkově se dá utkání označit za velmi nepovedené a od toho se odvíjelo i další dění v útrobách stadionu.

Krátce po tomto utkání oznámil hlavní trenér Komety Alois Hadamczik na tiskové konferenci svoji rezignaci:

Nepomohla ani změna herního stylu

"Říká se mi to těžko, protože Brnu fandím, a v minulosti fandil: Po tomto utkání, které jsme dnes předvedli a prohráli, což jsem neočekával. Čekal jsem, že vyhrajeme a pojedeme do Olomouce bojovat o další body, které by nás do pauzy uklidnily a v té pauze potrénujeme. To se nepovedlo a já bych chtěl, aby vedení dalo mužstvu impuls, aby je někdo jiný zkusil nastartovat. Už jsme zkusili změnit i herní styl, což nezafungovalo tak, jak by mělo. Vím, že mám zodpovědnost, když zastupuji tak velký klub, který si zaslouží, aby i jeho skvělí diváci měli znovu radost z hokeje. To znamená, že jsem před chvíli oznámil Liborovi Zábranskému svoji rezignaci."

"Je tu reprezentační pauza a předávám tým, který je stále ještě v předkole play-off a pořád se ještě může poprat o ty mety nejvyšší. Chtěl bych poděkovat především divákům, kteří pořád v tomto množství chodí".

Výhra s Vítkovicemi jen oddálila rozhodnutí

Trenér Hadamczik dále ještě hovořil o tom, jaká byla představa o skladbě mužstva, o tom, že se tým nepodařilo doplnit vytypovanými hráči. Dále byl dotazován, kdy se přesně rozhodl k rezignaci. Rozpovídal se o tom, že chtěl rezignovat již před týdnem, kdyby se případně nepovedl domácí zápas s Vítkovicemi, výhra však jeho rozhodnutí oddálila. Rozhodl se však již ve druhé třetině zápasu s Litvínovem po čtvrtém inkasovaném gólu. Závěrem poděkoval také vedení klubu a zástupcům médií.

Zdroj foto: hc-kometa.cz
Autor foto: Michal Eger