"

Kometa zdolala Olomouc v prodloužení a ukončila sérii domácích porážek

29. 12. 2015 , aktualizace: 03. 01. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Brněnští hokejisté do vánoční přestávky dohráli všechna odložená utkání vyjma zápasu s pražskou Spartou, který je plánovaný jako druhé utkání brněnských hokejových her. V aktuální extraligové tabulce jsou na osmém místě a k poslednímu utkání tohoto kalendářního roku na brněnském ledě přijel moravský sok a aktuální soused v tabulce - sedmá Olomouc. Zápasy s tímto bojovným týmem bez velkých hvězd jsou vždy urputné. A od tohoto utkání se čekal také urputný boj.

Nástup do utkání měla však parádní Kometa a již v páté minutě vedla 2:0, když se v brněnských barvách trefili mladíci. Nejprve se mezi extraligové střelce zapsal Vlastimil Dostálek, který přišel do Brna na hostování z prvoligového Přerova a o minutu později se z gólového zápisu radoval Adam Raška. A když ve 12. minutě vyhnal třetí brankou domácí Jan Hruška hostujícího gólmana na střídačku, zdálo se, že po čtyřech neúspěšných domácích zápasech bude brát Kometa plný počet domácích bodů. Jenže hostům se podařilo ještě do konce první dvacetiminutovky snížit na 3:1 a domácí jako by znervózněli a najednou byl hostujících plný led.

Hostující tým byl velmi aktivní, přebral otěže zápasu do svých rukou a ve 33. minutě bylo srovnáno na 3:3. V dalších minutách se iniciativa obou týmů střídala, domácí měli ještě v závěru utkání pár příležitostí ke skórování, ale nakonec šel zápas do prodloužení. To však netrvalo příliš dlouho, již ve druhé minutě prodloužení rozhodl svojí druhou brankou v utkání Jan Hruška a Kometa si tak po čtyřech prohraných domácích zápasech napravila reputaci vítězstvím, i když jen dvoubodovým.

Zápas hodnotil nejlepší hráč zápasu Jan Hruška:

Byl to dnes důležitý zápas, po čtyřech domácích porážkách konečně vítězství. Jak moc to bylo dnes těžké?

Zápas to byl těžký, i když je fakt, že jsme si ho zkomplikovali sami. První třetina se nám povedla, v závěru jsme však udělali zbytečný faul, dostali gól a jako posledně nás to úplně srazilo. My pak přestaneme hrát, čekáme, co udělá ten druhý, takhle se to hrát ale nedá. Z toho pramenilo to vyrovnání na 3:3. I když potom jsme tu hru zase zklidnili, tak z klidného jasného zápasu bylo drama až do prodloužení.

Ve druhé třetině byly šance na další góly a odskočení do většího náskoku. Byl to ten hlavní důvod, proč jste znervózněli, když se to nepodařilo?

Myslím si, že nás znervózněl ten gól na 3:1, i když i toto je pořád luxusní náskok. Ale jsme teď v situaci, kdy znervózníme, neplníme to, co máme, a z toho plynou chyby. V Litvínově jsme gól nedostali a ten zápas vypadal jinak.

Tři body z Litvínova a teď dva body proti Olomouci, pomůže to zvednout psychiku?

Teď se musíme soustředit na další zápas, který nás čeká ve středu v Hradci Králové. Samozřejmě se nám ale dnes bude usínat lépe, než kdybychom dnes prohráli. Takže jsme rádi, že jsme vyhráli, i když jen za dva body, tak pořád je to výhra.

Už se nezadržitelně blíží hokejové hry, které pro Vás znamenají dva zápasy pod otevřeným nebem. Myslíte na to už, nebo zatím řešíte jen aktuální zápasy?

Samozřejmě bychom měli jít zápas od zápasu, ale tohle je tak velká událost, kterou žije celé Brno, takže už trošku sledujeme, jaké má být počasí, protože zatím to není příjemné. Je mlha, poprchává, ale snad podle předpovědi začne trošku mrznout a ustoupí déšť, tak doufám, že počasí vyjde a do her vstoupíme dalším domácím vítězstvím, budeme na vítězné vlně a užijeme si to stejně jako fanoušci.

Co jste dnes říkal divákům? Bylo vyprodáno a atmosféra parádní.

Dnes byli lidi perfektní, fandili, povzbuzovali, i když viděli, že jsme se zase dostali do průšvihu, když jsme soupeře nechali dotáhnout tříbrankový náskok. Tak já za sebe musím říct, že dnes smekám klobouk.  Nakonec nám to fandění pomohlo abychom to dotáhli zápas do vítězného konce.

Snažili jste se dnes i tak trochu o to naladit fanoušky na ten následující domácí zápas, který už bude pod otevřeným nebem za Lužánkami?

My je chceme naladit na to, aby je to bavilo a bavilo to i nás, na to abychom sem všichni chodili spokojení a spokojení jsme chodili domů.