"

Kometa uhájila domácí led a proti Vítkovicím bere plný bodový zisk

31. 01. 2016 , aktualizace: 01. 02. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Čtyřicáté první kolo hokejové extraligy přivedlo na brněnský led hokejisty z Vítkovic, kterým se v  Brně dlouhodobě daří. Tým Vítkovic byl před tímto zápasem však až na 11. místě tabulky a přijel bojovat o důležité body, které by tým posunul k desátému místu znamenající předkolo play-off. Kometa na tom byla o poznání lépe, na vítkovický tým měla náskok 7 bodů. V brance Komety dostal příležitost mladík Karel Vejmelka, který se  stává jakým si specialistou na tým Vítkovic. Kometa měla velmi dobrý vstup do utkání, lepší než v předchozích zápasech a také se ujala vedení. Hostům se však podařilo po pěti minutách vyrovnat a po dvaceti minutách se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Druhá dvacetiminutovka však byla plně v režii domácího týmu, který proměnil šance které si vypracoval a v polovině utkání vedl o  čtyři branky 5:1 a hostující tým sáhl ke střídání gólmanů, když Dolejše nahradil Kantor. Poslední třetina přinesla málo brankových příležitostí, Kometa se nikam nehnala, kontrolovala bezpečný náskok a hostujícímu týmu se podařilo už jen upravit konečný výsledek na 5:2. Brňané tak ukončili šňůru porážek a po několika ne příliš povedených zápasech předvedli velmi zodpovědně odpracovaný zápas. Kometa si tímto vítězstvím připsala tři důležité body, které znamenaly odskočení na 10 bodů od jedenáctých Vítkovic.

Zápas zhodnotil brankář Karel Vejmelka:

Karle tak dnešní výhra asi hodně důležitá?

Potřebovali jsme ty body už jako sůl a jsme rádi, že jsme to zlomili.

Ty jsi měl domácí premiéru jako jednička od začátku. Byl jsi před zápasem nějak nervózní?

Já většinou nebývám nervózní, snažím se připravit vždy stejně. Nějak jsem nad tím nepřemýšlel, že je to moje domácí premiéra a snažil jsem se stoprocentně soustředit na svůj výkon a nedělat si z toho těžkou hlavu.

Byla to druhá výhra nad Vítkovicemi, ke které jsi pomohl. Bylo to pro Tebe něčím zvláštní, že chytáš právě proti tomuto soupeři?

Ne, nějak to nevnímá. Vím, že se mi na Vítkovice daří a dařilo se mi na ně i v minulé sezoně ještě v dresu Pardubic. Ta série se asi jednou prolomí, ale snažil jsem se, aby to dnes nebylo.

Myslíš, že to byl i důvod, proč Tě trenér dnes nasadil? Říkal Ti něco?

Důvod to asi přímo nebyl, trenér chtěl udělat nějakou změnu, tak mě dal do brány.

Jak jsi snášel ten moment ve 14. minutě, když Vítkovice srovnaly? Asi jsi při tom gólu nic neviděl?

Byl to nepříjemný okamžik, opravdu jsem nic neviděl. Vyrovnání vždy nějakým způsobem tu hru změní. My jsme ale šli dál, brzy jsme dali na 2:1 a to nás zase uklidnilo do dalšího průběhu zápasu.

Dokážeš popsat, čím to bylo dnes jiné, že jste do zápasu vstoupili jinak?

Tak já jsem tu ty předešlé zápasy nebyl, takže nemůžu srovnávat. Dnes jsme se snažili zjednodušit hru a hodně střílet, což se nám povedlo, přestříleli jsme Vítkovice ve všech třetinách, což bylo klíčem k dnešnímu úspěchu.

Jak jsi vnímal atmosféru na dnešním rozbruslení, které bylo asi neobvyklé, když přišli fanoušci?

Brali jsme to tak, že nás chtějí podpořit a myslím si, že i tím nám pomohli.

Zdroj foto: hc-kometa.cz | Autor foto: Roman Kantor