"

Kometa tentokrát neuhájila domácí území, Zlín odváží plný bodový zisk

06. 12. 2015 , aktualizace: 07. 12. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Brněnským hokejistům na závěr první poloviny základní části extraligy vyšly zápasy s tabulkově slabšími soupeři, ve kterých byla Kometa mírným favoritem, avšak z obou těchto zápasů vyšlo Brno jako poražené. Nejprve Kometa ve 25. kole zajížděla na led jedenáctých Pardubic, kde se dlouho nemohla gólově prosadit, nakonec dala jediný gól, který však byl už jen snížením na 3:1.

26. kolo přivedlo na brněnský led aktuálně dvanáctý tým tabulky, moravského rivala ze Zlína. Očekával se klasický zápas se Zlínem, dobývání zlínské obranné zdi, což se také potvrdilo, i když Kometa začala utkání náporem. Hostující tým prvních deset minut náporu přečkal, když domácím chybělo i kousek štěstí a postupem času se i hosté osmělovali k pobytu v útočném pásmu. Ze své první větší šance dali úvodní branku zápasu a když těsně před polovinou zápasu zvýšili z rychlého protiútoku na 2:0, tak by se dalo v ten okamžik říct, že z minima vytěžili maximum. Domácí do poslední části hry vlétli se snahou o zvrat v utkání, ale nedařilo se skórovat ani v přesilových hrách. Až Tomáš Kaberle ztečoval Hruškovu střelu od modré za Kašíkova záda právě v jedné z přesilových her, ale to bylo od domácích vše. I když se v závěru utkání pokoušeli o vyrovnání při hře bez brankáře, hostující tým urputnou obranou ubránil těsné vítězství a z Brna si tak odváží plný bodový zisk.

Tomáš Kaberle: "Když si půjdeme za svým, tak to tam padne"

Utkání zhodnotil Tomáš Kaberle, jediný úspěšný střelec Komety:

Tomáši, prohra 1:2 se Zlínem. Dá se ten dnešní zápas přirovnat k dobývání zlínské pevnosti?

My víme, že Zlín má takovou taktiku, že pomalu se všemi pěti hráči brání a nedostávají moc gólů, když se jim to daří. Snažili jsme se, střely tam byly, jejich beci to hodně blokovali. Dostali jsme se však pod tlak, když jsme prohrávali 2:0, a celou třetí třetinu jsme se vydali na to, abychom to dotáhli. Šance tam byly, ale na to se nebudeme vymlouvat. Musíme příště jít více od začátku do brány, aby ten gólman neviděl a dát do toho více jednoduchosti.

Vy jste vstřelil první branku v Kometě. Je to pro Vás aspoň trošku taková náplast na tu dnešní prohru?

Když dá človek nahrávku nebo gól, tak je to dobré, ale my jsme tady tým a je jedno, kdo dává gól. Důležité je, aby byly na konci večera tři body a ty dnes nejsou. Z toho jsme zklamaní a musíme makat dál.

Už jste měl nějak v hlavě, že už čekáte na gól 23 zápasů?

V hlavě ani ne, já jsem věděl, že tam šance byly. Kdybych neměl ani ty šance, tak bych byl naštvaný. Dnes mi to vyšlo ze situace, kterou zkoušíme na přesilovkách.

Nezačínáte být trošku nervózní po druhé porážce v řadě vzhledem k postavení v tabulce?

My nemůžeme být nervózní, my musíme být zdravě naštvaní, protože je tabulka vyrovnaná a dohánět to pak posledních deset zápasů není jednoduché. Víme to všichni, teď jsme si to řekli v kabině. Každý ví, že se to dnes odmakalo, ale to nestačí. Rozhodují výsledky, ten dnes nebyl, a o to víc se musíme snažit v dalších zápasech.

Nešly Vám dnes přesilovky, i když nakonec ten Váš gól byl právě z přesilovky. Čím to? Byla tam nervozita?

Ani ne, víme, že v procentuálním využití přesilových her jsme dobří, třetí v lize. Víme, že když si půjdeme za svým, tak to tam padne, dnes to tam taky padlo. Kdybychom byli neúspěšní delší dobu, asi by tam nervozita byla.

 


Mládežnické okénko

A protože Kometa není jen A-tým, tak se podíváme po čase na výsledky mládežnických týmů.  Tým juniorů brněnské Komety má deset kol před koncem základní části svojí soutěže na kontě 32 bodů a patří mu 12. místo tabulky a drží šanci na postup na play-off. Suveréním způsobem si v letošní sezoně počíná tým staršího dorostu, který vévodí na 1. místě nejen ve své skupině, ale v celkovém pořadí týmů svojí soutěže, se ziskem 65 bodů ze 26 zápasů. Mladšímu dorostu se postup ze své skupiny do závěrečného turnaje o titul nepodařil, hraje tak skupinu o udržení, ve které je na prvním místě.

Foto: Libor Zhoř


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI