"

Kometa tápe, třetí porážka v řadě, tentokrát doma od Pardubic

23. 01. 2016 , aktualizace: 29. 01. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Leden 2016 to byl pro brněnské hokejové fanoušky svátek, to když mohli shlédnout Hokejové hry Brno, které také přinesly divácký rekord, který nakonec padl v utkání s pražskou Spartou - toto utkání shlédlo v provizorně postavené hokejové aréně za Lužánkami 21 500 diváků. Akce byla hodnocena jen a jen pozitivně, jak ze strany hráčů a trenérů, tak i fanoušků a hostů na těchto zápasech. Hokejové hry Brno jsou už ale minulostí a hokejisté Komety se musí soustředit na boj o důležité extraligové body. Poslední tři zápasy však brňanům nevyšly. Nejprve Kometa zavítala na led do Mladé Boleslavi, kde prohrála 4:1 a přímo z Boleslavi zamířili do Prahy, aby tam o dva dny později sehráli zatím asi nejméně podařený letošní zápas, který skončil nelichotivým výsledkem 9:3 pro pražskou Spartu. Z brněnského tábora zněly hlasy, že toto utkání hráči hodí za hlavu a do domácího pátečního zápasu proti dvanáctým Pardubicím nastoupí jinak a lépe, aby odčinili debakl z pražského ledu.

Neúspěšný zápas na Spartě vyvolal i vlnu nevole v řadách brněnských fanoušků, a tak se úvod zápasu proti Pardubicím odehrával v pětiminutovém tichu zmlklého stadionu. Brněnští kotelníci se rozhodli dát najevo svoji nespokojenost pětiminutovým protestem - nefandění. Možná že i to trošku zaskočilo brněnské hokejisty, protože z utkání proti Pardubicím uplynulo pouhých 20 vteřin a Kometa znovu prohrávala 0:1. Zatímco brněnští fanoušci dodrželi svůj slib, po uplynutí pětiminutového protestu začali znovu tribuny skandovat obvyklé chorály, tak brněnští hokejisté ne a ne dát zapomenout svému hokejovému trápení, i když několik dobrých šancí ke skórování si také vytvořili. A pokud měly Pardubice skvělý úvod do první dvacetiminutovky, tak podobně tomu bylo i v začátku druhé třetiny. Hosté dostali dvakrát po sobě výhodu přesilové hry a dvakrát po sobě se jim podařilo tuto výhodu proměnit. Ve 24. minutě vedli hosté 0:3. Do třetí třetiny vstoupila Kometa se zvýšenou aktivitou, která nakonec přeci jen přinesla ovoce v podobě dvou vstřelených branek v rozmezí 26 vteřin. Nejprve se trefil Petr Ton a hned při dalším střídáním byl úspěšný kapitán Jan Hruška. Střelecky byli domácí v poslední dvacetiminutovce aktivnější, snažili se o vyrovnání, ale závěrečný pokus při hře bez brankáře zabrzdilo vyloučení domácího hráče, a tak hosté nakonec ubránili těsné vítězství a odvážejí si z Brna tři body, které jim ponechávají ještě teoretickou naději na účast v před kole play-off. Kometa potřetí v řadě za sebou prohrála a tato ztráta ji může mrzet i proto, že brňané jsou stále na dostřel šestému místu, které znamená přímý postup do play-off.

Zápas zhodnotil Vojtěch Němec:

Jak moc Vás rozhodily ty okolnosti začátku dnešního zápasu - to ticho a taky ten rychlý gól?

Ten začátek nebyl fajn, ale my se nebudeme vymlouvat na to, že nám diváci nefandili nebo že tady bylo ticho, na tom nezáleží. My musíme nastoupit do zápasu koncentrovaně a nemůžeme si nechat v prvním střídání gól. To s psychikou zatřese, to je jasné, pak se nehraje nikomu dobře. Pak nám ještě dali dva góly v přesilovce, asi trošku se štěstím a za stavu 3:0 je pak už těžké zkoncentrovat. Nám se to však ještě povedlo, do třetí třetiny jsme nastoupily jako jiný tým, bohužel to nestačilo.

I když se na to nevymlouváte, tak přeci jen, rozhodilo Vás to trochu?

Ne, nebudu říkat, že rozhodilo. My musíme dobře do zápasu nastoupit i kdybychom hráli na zavřeném stadionu. Prostě se nám to nepovedlo. My jsme profíci a musí nám být jedno, co dělají fanoušci, musíme se soustředit na svoji hru.

Bylo v tomhle zápase víc vidět, že je to o hlavě? Když jste dali ty dva rychlé góly, tak Vám to jezdilo hned lépe.

My jsme si před třetí třetinou řekli, co chceme změnit, že se nedá napadat jen jedním hráčem. Šli jsme napadat dvěma, dobře jsme se doplňovali, začali jsme jezdit a přestali jsme se bát hrát hokej. A to nás nakoplo a ten zápas vypadal hned jinak.

Řekl by jste, že jste v nejobtížnější situaci za tu dobu co jste v Brně?

Nemyslím si, těch krizí, o kterých se tady mluvilo bylo daleko víc a taky jsme se z nich dostali. Třeba v roce 2011 jsme byli na padáka a nakonec jsme uhráli druhé místo. Já bych neházel flintu do žita. Pořád je před námi 14 zápasů a když budeme hrát takový hokej, jako dnes ve třetí třetině tak ty body musíme udělat a musíme se do toho play-off dostat. My se nemáme na co vymlouvat. Do této situace jsme se dostali sami a musíme se z ní dostat.

Jaké je Vaše vysvětlení těch první třetin?

Ustrašenost. Pár se nám jich nepovedlo a každý se bojí, aby tu chybu neudělal. A pak z přemíry snahy ty chyby pramení. Nemáme ten klid, který bychom potřebovali.

Mluvil jste o těch zbývajících 14 zápasech. Nejbližší je ve Zlíně, který se rozjel. To asi nebude lehký zápas?

Co se dá dělat. Los je takový a pokud my do toho play-off chceme, jako že chceme, tak je jedno kde hrajeme. My musíme začít vyhrávat a když se chytneme na rozjetém týmu, tak jedině dobře.