"

Kometa porazila Hradec za tři body a ukončila sérii porážek

19. 02. 2016 , aktualizace: 22. 02. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Po reprezentační přestávce pokračuje hokejová extraliga závěrečným dílem základní části hokejové extraligy. Finišuje zejména boj o první desítku, která má zajištěnou účast v play-off, respektive v předkole play-off. Kometa měla před reprezentační pauzou černou sérii porážek, která vyvrcholila odstoupení trenéra Hadamczika a poslední zápas před reprezentační přestávkou, který Kometa odehrála v Olomouci vedl jako hlavní kouč na lavičce majitel Libor Zábranský. V reprezentační přestávce došlo ještě k přesunům mezi jeho asistenty, když na lavičce zůstal jako asistent Kamil Pokorný a k němu se přidal Martin Pešout, který působil od začátku sezony u juniorského týmu a na jeho místo se přesunul dosavadní asistent Karel Beran.

Reprezentační přestávka přišla brněnskému týmu velmi vhod, Kometa měla dle slov hráčů i trenérů velmi důkladný a tvrdý trénink a tak se očekávalo, jak bude herní projev týmu vypadat.

Jako první soupeř po reprezentační pauze přijel do Brna tým z Hradce Králové, na jehož střídačce stojí jako hlavní kouč bývalý trenér Komety Vladimír Kýhos. Do utkání vstoupili oba týmy opatrně, více ze hry však měli hosté, Kometu podržel několika skvělými zákroky gólman Marek Čiliak. Postupem času se hra srovnávala, ale do poloviny utkání stále svítilo na ukazateli skóre 0:0. Čekání na gólový zápis ukončila pěkná střela benjamínka týmu Radima Zohorny a téměř vyprodaná hala se mohla radovat. Od tohoto okamžiku měli domácí převahu, další gólový zápis se však ve druhé části hry již nekonal. Ve třetí třetině se očekával tlak hostí směřující k vyrovnání skóre, byli to však brněnští hokejisté, kteří tyto plány soupeři zhatili svoji druhou brankou, když zpoza brány přihrával Jakub Koreis Petr Tonovi a ten se nemýlil a za Kacetlem v bráně hostí rozsvítil červené světlo. Domácí ukázali zlepšenou formu a závěr utkání si již ohlídali a to i při pokusu Hradce při hře bez brankáře. Ta se soupeři nepovedla, protože místo skorigování stavu se podařilo Jakubu Koreisovi pečetit v závěrečné minutě výsledek na 3:0 gólem do prázdné branky.

Nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen brankář Marek Čiliak, který také utkání zhodnotil:

Byl to dnes těžký zápas?

Bylo to těžké, nám pomohlo, když jsme dali gól ve druhé třetině, ale uklidnili jsme se až jsme dali druhý gól, protože ve druhé třetině byly momenty, kdy jsme je pouštěli do tlaku našimi chybami. Byl to velmi těžký zápas na psychiku.

Na začátku druhé třetiny jsi měl hodně práce?

To ano, jsem strašně rád, že mě to dnes trefovalo.

Změnilo se něco pro Tebe výměnou trenéra brankařů?

Tak bych to neviděl, byl to nějaký impuls, ale trenérem brankařů to určitě nebylo.

Nakopl Tě dnes hned ten první zákrok po 53 vteřinách hry?

Určitě, přemýšlel jsem o tom, abych chytil první střelu a to se povedlo a určitě mě to nakoplo.

Minule jsi říkal, že jsi rád, když na tebe jde gólová střela hned v úvodu.

Jasně, když z ní nepadne gól (smích). Dnes se to povedlo, bavilo mě to a jsem rád za ty důležité tři body. Doufám, že nás to všechny nakopne a že to prodloužíme i dál a uděláme nějakou šňůru.

Zdroj foto: HC-Kometa.cz | Autor: Michal Eger