"

Kometa jde z 9. místa do předkola play-off

06. 03. 2016 , aktualizace: 07. 03. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Hokejová extraliga má za sebou základní část.  Do předposledního padesátého prvního kola však nebylo jasné, kterých deset týmů postoupí do play-off, resp. do předkola  play-off, protože ve hře bylo stále 11 týmů. Až 51. kolo přineslo rozluštění této tajenky, bylo to ale drama. Vítkovice, které byly na jedenáctém místě a tlačily se na Kometu vedly v domácím zápase nad Libercem už 3:0, a tímto stejným rozdílem už prohrávala Komety na ledě v Pardubicích. Poslední třetiny těchto zápasů však přinesly totální zvraty. Kometa v posledních deseti minutách zápasu na ledě v Pardubicích dokázala zapnout na vysoké obrátky a srovnala gólem pár vteřin před koncem na 3:3, aby o druhém důležitém bodě rozhodla v prodloužení a Vítkovice ztratily podobným způsobem všechny body v domácím zápase. Po 51. kole bylo tedy jasné, že Kometa postupuje do předkola play-off a bylo jen otázkou zda do něho půjde z devátého či z desátého místa a kdo bude soupeřem.

Právě o toto rozuzlení šlo také v posledním zápase brněnského týmu na domácím ledě, kdy se Kometa utkala se Zlínem, který byl jeden ze dvou možných soupeřů právě do předkola play-off.  Do tohoto utkání šla Kometa s několika změna na soupisce. Nenastoupil už veterán Petr Ton, který v Brně předčasně ukončil smlouvu po dohodě s majitelem Liborem Zábranským, odpočíval i kapitán Leoš Čermák  nebo gólman Marek Čiliak, a tak  šanci dostali hned tři dorostenci brněnské Komety. I na soupisce hostí chybělo několik hráčů, ale i přes to se úvod utkání vyvedl lépe hostujícímu týmu.  Domácí postupně srovnali krok, vytvořili si několik dobrých šancí, ale náhradníka ve zlínské bráně dlouho nemohli překonat. To se podařilo až ve druhé třetině při přesilové hře Vojtěch Němcovi. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, když další přesilovou hru využil Hynek Zohorna, to však bylo ze strany Komety co se týče gólů vše. Hosté také brzy využili nabídnutou přesilovou hru a vyrovnali na 2.2 a v závěrečné desetiminutovce přidali ještě dvě branky a zapsali si tři body, což v konečném účtování znamená pro Zlín 7. místo a soupeřem do předkola play off jim bude desátý Třinec a Kometa vyzve z devátého místa osmý Chomutov.

Mladíci, kteří dostali v zápase příležitost předvedli sympatický výkon a snad budou i oni příslibem do budoucích úspěšných sezon brněnské Komety.

A jak se vidí svého soupeře do předkola play-off hokejisté Komety?

Jan Hruška:

Co tedy říct k soupeři do předkola?

Teď jsme teprve dohráli, takže já jsem si to ještě nesrovnal v hlavě. Dvakrát jsme tam letos prohráli, takže doufám, že do třetice to bude lepší.

Jak Vás naladil ten dnešní zápas do dalších bojů? Nejprve jste dotáhli, ale pak jste tam v závěru zase utkání ztratili díky nedokonalostem v obraně.

Je to tak jak říkáte, vedli jsme, pak jsme vyrobili tři hrubky a dostali jsme tři góly, to se prostě stávat nemůže. Čím víc se play-off blíží, tím méně by se těch chyb mělo stávat

Tomáš Malec:

Konečná tabulka ukázala, že v předkole play-off narazíte na Chomutov, jaké byli první reakce?

Tak je to jedno, jestli by to byl Zlín nebo Chomutov. Chomutov hraje útočný hokej, doma jsou silní. My musíme hrát agresivně a dobře z obrany.