"

Kladno dotáhlo tříbrankovou ztrátu a odvezlo z Brna bod

05. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

A hned od prvních vteřin zápasu začali domácí odstřelovat hostujícího gólmana a nakonec Jan Hruška dostal puk až za jeho záda, a to uplynulo ze zápasu pouhých 44 vteřin a bylo 1:0. O chvíli později měli hosté výhodu přesilové hry, ale Čiliaka v domácí bráně v ní výrazněji neohrozili. Mezi 12. a 15. minutou zápasu si i Kladno vypracovalo několik slibných příležitostí, ale díky pohotovému Čiliakovi zůstalo jen u šancí. V 16. minutě hráli hosté další přesilovou hru, ale znovu bez výraznějšího ohrožení domácí svatyně. A hned vzápětí měli přesilovu hru i domácí, ta však úspěšná byla a v18. minutě zvýšil na 2:0 Vojtěch Němec.

Druhou část hry začali hosté znovu přesilovou hrou, ale znovu bez gólového efektu. V dalších minutách neměla hra příliš vysoké tempo, až těsně před polovinou zápasu zapla Kometa na vyšší obrátky a otevřela si před kladenským gólmanem střelnici. Nakonec tento zvýšený tlak proměnila i další gólový zápis, když úspěšným střelcem byl Štěpán Novotný a bylo 3:0. V tu chvíli se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. To však nebylo pravdou. O minutu později totiž Kladno snížilo na 3:1 za přispění domácích, kteří si puk srazili do vlastní brány. Za autora branky byl označen M. Lukáč. Ve 31. minutě měla Kometa k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovou hru a mohla tak potvrdit bezpečné vedení v zápase. Tato výhoda trvala celých 65 vteřin, protože domácí ani po mohutném odstřelování kladenské brány, puk za gólmana nedostali. Za to hosté udeřili ještě ve vlastním oslabení, když Jan Rudovský, který se vrátil z trestné lavice získal puk a snížil na 3:2. Domácí už ve zbytku přesilovky 5:4 nic nevymysleli, a tak tímto stavem skončilo čtyřicet minut zápasu.

Třetí třetina začala vlažně, ve 44. minutě se hosté dostali do úniku, Čiliak byl znovu pozorný. Další šance ke skórování měli i domácí, ale neproměnili, a tak se znovu potvrdilo nedáš-dostaneš. Ve 47. minutě při signalizované výhodě srovnal skóre na 3:3 M. Hořava.

Po té ještě předvedl domácí Káňa s hostujícím Lukáčem pěstní souboj, který skončil krvavým šrámem pro hostujícího hráče. Ten vzápětí odjel na ošetřovnu. V závěru už se žádnému z týmu nepodařilo strhnout skóre na svoji stranu, a tak přišlo na řadu prodoužení.

Ve druhé minutě prodloužení došlo ke zranění gólmana Čiliaka, který ze zápasu odstoupil a do brány se postavil J.Trvaj. 50 vteřin před koncem prodloužení nakonec prostřelil hostujícího gólmana M. Kempný a zajistil tak domácím bod navíc.

Utkání zhodnotil střelec rozhodujícího gólu Michal Kempný:

Michale co se stalo? Vedli jste 3:0 a najednou Kladnou vyrovnalo?

První gól byl hodně smolný, to byl asi vlastní gól, druhý gól jsme dostali ve vlastní přesilovce. Měli jsme spoustu šancí, i tutové do prázdné brány, ten zápas jsme mohli v klidu dohrát a nakonec jsme se trápili až do prodloužení.

Když půjdeme k těm příčinám. Ležel na Vás ještě ten nepovedený zápas z Třince nebo to nesouviselo?

Každý zápas je nový,v Třinci to nevyšlo a dnes jsme začali hrát nový zápas a na to jsme se taky připravovali Takže s Třincem to nemá vůbec souvislost.

Byl to dnes ten výkon, kterým jste chtěli na ten Třinec odpovědět, nebo to mělo být za tři body?

Cíl před zápasem byl získat tři body. První gól smolný, druhý v přesilovce, neproměněné šance, které musíme proměňovat. Měli jsme několikrát i prázdnou bránu a to se musí dávat.Takže škoda, že dnes jen za dva body.

Podařilo se Vám tedy dnes zlepšit ty věci, které trenér požadoval?

Říkali jsme si, že chceme vyhrát za tři body, to se nepodařilo, takže ten cíl nebyl splněn. Máme dva body, v pátek jedeme do Varů a tam se budeme snažit zvítězit.

Tabulka bude zamotaná až do konce, i ta první čtyřka. Sledujete to po zápase, posloucháte výsledky nebo to neřešíte?

Za sebe můžu říct, že to během zápasu vůbec neřeším, soustředím se na svůj výkon. Večer si sednu k televizi a podívám se.

Bavíte se i o soupeřích, koho by jste mohli mít?

Zatím ještě ne, ještě máme jeden zápas. O soupeřích se můžeme bavit, až skončíme ve Varech.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá