"

K prvním bodům proti Slavii v letošní sezoně přispěl i mladý kanaďan

26. 01. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Kometa do zápasu vstoupila se zjevnou snahou zlomit sérii několika domácích porážek z posledních zápasů, hosté zpočátku vyčkávali. Rušno začalo být při první přesilové hře soupeře ve 4. minutě, tu však domácí přečkali. A byli to právě domácí, kteří se po dalších pokusech dočkali úvodního gólu zápasu, když přesným střelcem byl T. Svoboda - 1:0.
V 8. minutě se při pěstním souboji představil nováček v brněnském týmu R. Miller, který si i se svým soupeřem D. Štichem pak odseděli dlouhé minuty na trestně lavici. A i v dalších minutách planuly na ledě vášně, bylo k vidění několik dalších strkanic, tak jak už to ve vyhecovaných soubojích s tímto soupeřem bývá. Herně měli navrch domácí, ale skóre už se v první části hry neměnilo.
Slavia ve druhé části hry nebyla už tak pasivní, ale dobře se bránilo z obou stran, a tak zejména domácí gólman J. Trvaj neměl téměř žádnou práci. Ve chvíli, kdy se utkání zlomilo do své druhé poloviny a běžela 31. minuta, Kometa hrála další z řady přesilových her a puk dostal znovu za Furchova záda Jakub Svoboda a zvýšil tak na 2:0. Do konce druhé třetiny hrála Kometa ještě další dvě přesilové hry, ale zůstaly nevyužity, Kometa byla celkově aktivnější, na domácího gólmana šlo za prvních 40 minut pouze 8 střel a vypadalo to, že domácí budou mít utkání pod kontrolou.
O to překvapivější byl úvod třetí třetiny. Hostující tým do ní vlétl a po 43 sekundách snížil D. SKokan na 1:2. Za další tři minuty bylo srovnáno na 2:2, když úspěšným střelcem byl J. Sklenář. Slávia byla v tu chvíli na koni a domácí dostali studenou sprchu. Hosté byli aktivní, ale byli to nakonec znovu domácí, kteří znovu skóre převážili na svoji stranu. Znovu dal o sobě vědět novic v brněnské dresu Ryley Miller, který střelou od modré zvýšil na 3:2. Když už se zdálo, že domácí si výsledek dokážou pohlídat, tak Slávia srovnala na 3:3, po nepřehledné situaci před Trvajem dopravil puk za jeho záda M. Tomica. Do konce základní hrací doby se už ani jednomu z týmů nepodařilo nic vymyslet, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měla Slávia dokonce výhodu přesilové hry, ale ani tehdy se skóre neměnilo. A tak o bodu navíc z tohoto utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl brněnský šikula na tuto disciplínu Vojtěch Němec , takže druhý bod bod zůstal na domácím ledě a Kometě se podařilo poprvé v sezoně Slávii porazit, i když ne za plný počet bodů.
Zápas hodnotil jeden z úspěšných brněnských střelců Tomáš Svoboda:

Jak jste spokojeni s tím, že jste dnes doma nevydolovali plný počet bodů?
My musíme být rádi za každý bod, ale já osobně jsem zklamaný. Slavii jsem chtěl porazit, 2:0 po druhé třetině, musíme se na to podívat, zrovna naše lajna tam dostala ty první dva góly. Tam jsme udělali nějaké chyby a mě osobně to dost mrzí.

Vy jste polevili na začátku třetí třetiny, nebo co se vlastně stalo, že těch prvních pět minut vás málem stálo zápas?
Já si myslím, že nepolevili, ale musíme se víc zaměřit na to, co si říkáme a plnit to. Dnes jsme se přesvědčili a máme to jako hrozbu, koukali jsme jak Slávia hrála ty předešle zápasy s námi, chodili do nás, napadali naše obránce. Dnes první dvě třetiny nechodili, tak jsme si říkali, že za stavu 2:0 jim nezbývá nic jiného než chodit ve dvou ve třech hráčích a nebyli jsme na to na začátku třetí třetiny připravení a bohužel jsme inkasovali dva góly.

Takže se dá říct, že v základní hrací době byl zisk bodu spíš zisk, když Slávia byla našlápnutá i k vítězství?
Tak získali, to by bylo asi nespravedlivé, kdyby jsme je za dvě třetiny pustili k 8 střelám a ten zápas jsme prohráli. Myslím, že už toho bylo dost s tou Slávií za všechny ty čtyři zápasy, takže dva body jsou dobré a důležité, ale je na čase se tady z toho poučit.

Začínáte se už trošku dívat po tabulce, nebo se pořád zaměřujete jen na vlastní zápasy a nedíváte se, kdo kde je kolem Vás?
Tak samozřejmě nějakým způsobem to sledujeme, ale nechci mluvit za všechny, tohle nějak v šatně nerozbíráme. Je jasné, když budeme vyhrávat, tak budeme v tabulce nahoře.

Jak jsi viděl přínos nového obránce?
Já jsme naprosto spokojený, Mně se líbil už první trénink. Člověk to zná, když přijde do nového působiště, tak ta aklimatizace, zvlášť on, není to zas tak zkušený hráč, je to mladý kluk a přišel a hned od prvního tréninku byl naprosto v klidu, přesné rozehrávky. Takže já jsem byl překvapený, zvlášť když o něm říkali, že má hlavně velký počet trestných minut, tak tohle od něj nikdo nečekal. Samozřejmě ten zápas se mu povedl úplně neskutečně a já jsem rád, že se mu to povedlo, protože to vedlo ke dvěma bodům. Já jsem nadšený.