"

Jeden gól stačil Kometě na srovnání série na 2:2

31. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

23.3.2014 HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:0

Po nevydařeném závěru třetího čtvrtfinálového zápasu, kdy brněnští hráči neuhlídali Tomáše Vlasáka a ten vstřelil vítězný gól, se chtěli domácí pokusit o reparát a srovnat stav čtvrtfinálové série na 2:2.

Zápas začal znovu svižně a první tutovou šanci měli hosté, když v 5. minutě nedokázal přehodit Čiliakův beton z bezprostřední blízkosti R.Duda. V 8. minutě hráli hosté první přesilovou hru, kterou však nevyužili. Oba týmy hráli velmi těsnou obranu, útočníkům nezbýval prostor k nějakým krásným hokejovým akcím, ale i přesto to byli zejména hosté, kteří se snažili o častou střelbu. Čiliak v bráně domácích však byl pozorný, a tak se žádná ze šancí v první dvacetiminutovce neujala. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu a bylo jasné, že znovu zápas rozhodne jeden či dva góly.

Druhou třetinu zahájila Kometa mohutným tlakem a roztočila před plzeňským gólman kolotoč. Z úvodního náporu ještě nic nevytěžila, pak zahrozili znovu i hosté, ale ve i přes jejich snahu to byla Kometa, která šla do vedení. Byl to ve 29. minutě Vojtěch Němec, který zasunul puk do plzeňské brány. Plzeň o chvíli později hrála přesilovou hru, ale znovu bez efektu. Kometa měla ještě několik dobrých příležitostí, ale brněnští střelci pálili vedle a nebo nebezpečí zlikvidoval pozorný Machovský v bráně hostí.

Třetí třetina začala naopak mohutným náporem hostí, kteří si ze závěru druhé části hry přenesli přesilovou hru, ale znovu se jim nepodařilo dostat puk za výborně chytajícího Čiliaka. Kometa byla soustředěná na bránění. Hra se s přibývajícími minutami začala přiostřovat, hosté měli několik vyloučených hráčů a tak se ani nedostali k dalšímu náporu, ale díky výbornému Machovskému zůstávali stále na dostřel. V závěrečných pěti minutách byla vidět úporná snaha plzeňských o překonání pevného obranného valu domácích, ale k souvislému náporu už se nedostali, a tak domácí ubojovali těsné, ale zasloužené vítězství.

Hlavním hrdinou večera byl gólman Marek Čiliak, který zhodnotil průběh zápasu:

Gratulace k výkonu. Co bylo pro Tebe v tom zápase nejtěžší?,

Nejtěžší bylo vyrovnat se s tou bouřlivou kulisou. Nepřemotivovat se, nenechat se strhnout.

Je to pro gólmana těžké se soustředit?

Já jsem si dnes řekl, že se nebudu přemotivovávat, že je to play-off hokej a je třeba si ho užít. A i v kabině jsem si to dnes řekli, že je to play-off a musíme si to užít.

Nestrašil Vás dnes ještě ten včerejší gól, který byl chvilku před koncem?

Já už jsem na to večer nemyslel, přišel jsem domů, vypl jsem a zapomněl jsem na celý zápas. Hodil jsem to za hlavu, dnes byl další zápas, takže na to se myslet nedá.

Je to Tvoje nejdůležitější čisté konto v kariéře?

Určitě ano.

Cítíte se teď v té sérii mírně nahoře, když jste dokázali srovnat a vrátit se zpět?

Další zápas hrajeme v Plzni a  začíná se za stavu 0:0. Každý zápas je jiný, celá ta série bude zajímavá a nikdo asi nečeká krátkou sérii.

Jak moc bude klíčový ten středeční zápas?