"

Hynek Zohorna gólem v prodloužení poslal plzeňské hokejisty na dovolenou a Kometu do semifinále

31. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

28.3.2014 HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:3 po s.n

Po vydařeném pátém zápase na plzeňském ledě, ve kterém Kometa zvítězila 3:2 a převážila pomyslnou misku vah ve čtvrtfinálové sérii na svoji stranu, přijela Plzeň k veledůležitému šestému zápasu na brněnský led. Domácí už mohli rozhodnout, ale jak se říká, tak poslední krok bývá tím nejtěžším a tak se čekal tvrdý boj o každý kousek ledu.

Od úvodních vteřin bylo znát, že plzeňští nepřijeli Kometě jen zamávat na cestu do semifinále. Aktivní však byla i Kometa, ve 4. minutě měla první přesilovou hru, před plzeňskou bránou puky létaly, ale žádný z nich nenašel směr za jeho záda. Přesilovka plynule přešla do další početní výhody, po dalším vyloučení na straně Plzně, ale ani z tohoto mráčku ještě nezapršelo. V 8. minutě měl i hostující tým výhodu jednoho hráče v poli, ale vážněji domácího gólmana neohrozil. Kometa byla nadále aktivnější. Nejprve spálil dobrou šanci Leoš Čermák, ale o chvíli později se již puk ocitl za zády Machovského, to když se svým první gólem v play-off zapsal do listiny střelců Hynek Zohorna a bylo 1:0. Tímto stavem první třetina také skončila.

Do druhé třetiny vstoupili hosté velmi aktivně, první dvě velké šance ještě neproměnili, ale tu třetí již ano a plzeňský M. Indrák srovnal na 1:1. Tlak plzeňských pokračoval i v dalších minutách a ve 25. minutě po dorážce z brankoviště zvýšil P.Petruška na 1:2. Na ledě byla znát důležitost utkání, a tak se i přiostřovalo. Po jedné z dalších akcích hostí se před gólman Čiliakem strhla bitka, ze které Kometa nakonec vytěžila přesilovou hru a v její polovině dokonce dvojnásobnou. Tuto dvojnásobnou početní výhodu využil gólem na 2:2 Vojtěch Němec. Další početní výhoda byla opět zužitkována, tentokrát to byli ale hosté. Znovu to byl gól z prostoru těsně před bránou a autorem branky na 2:3 byl J. Lev. Do konce druhé části hry už se skóre neměnilo.

Třetí třetina začala přesilovou hrou hostí, kterou ale domácí dobře ubránili a pár okamžiků později tečoval Jakub Svoboda z prostoru těsně před bránou střelu Leoše Čermáka a puk skončil za zády Machovského a bylo srovnáno na 3:3. Kometa byla aktivnějším týmem, ale zápas přesto dospěl do prodloužení. To však netrvalo ani celých pět minut. Šťastným hrdinou, který posunul Kometu do semifinále byl Hynek Zohorna, který mazáckým způsobem překonal plzeňského gólmana a rozpoutal v hale bouřlivé oslavy.

Autor dvou branek zápasu Hynek Zohorna také zhodnotil poslední čtvrtfinálový zápas:

Tak Hynku, byl to nejdůležitější gól kariéry?

Dá se říct, že ano. Z těch důležitých gólu to byl ještě s Pardubicema ve finále na 2:1, ale dneska super.

Jak si člověk zachová klid v takové situaci? Ty jsi ´gólmana pěkně vymáchal.

Já jsem to nevnímal. Věděl jsem, že něco zkusím, naznačil jsem a vyšlo to. Machovský se položil a měl jsem prázdnou bránu.

Fyzických sil bylo dost?

Jo, sil je pořád dost. Jsme dobře trénovaní.

Je to dobře, že jste rozhodli takhle brzo, aspoň máte delší čas na přípravu na Spartu?

Dá se říct, že asi jo. Tam už každá šance mohla být gól. My jsme ho dali a jsme rádi.

Spadlo to z Tebe při tom prvním gólu? ( pozn. dlouhé čekání na gól):

Určitě to ze mě spadlo a teď ten druhý gól byl hezčí a hlavně důležitější.

V této sérii zatím platilo, že kdo dá první gól, tak ten vyhraje. Problesklo Vám to hlavou po tom prvním gólu?

Tak problesklo. My jsme chtěli doma vést, chtěli jsme dát první gól. V zápase v Plzni jsme se snažili si to pohlídat, abychom nedostali první gól, doma jsou dost nepříjemní. A myslím, že jsme si to ohlídali v celé sérii.

Diváci jsou už naladěni na Spartu. Vy už o tom přemýšlíte?

Dneska zatím ještě ne. Od zítřka na to začneme myslet. Teď si musíme užít oslavy a zítra na to zase skočit.