"

Hattrick Vojtěcha Němce proti Litvínovu přiblížil Kometu čtvrtfinále play-off

02. 03. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Úvodní desítky vteřin se nesly v duchu opatrného začátku, oběma týmům šlo o hodně. Domácím případné body přibližovaly přímý postup do čtvrtfinále play-off a hostům  postup do předkola play-off. Litvínovští spíše vyčkávali než tvořili, a tak ke slovu přišli domácí. Nejprve měla Kometa v páté minutě výhodu přesilové hry, ze které ještě ale nezapršelo. Kometa byla i nadále aktivní a při další přesilové hře ve 14. minutě se už síťka za litvínovským gólmanem zavlnila, to když se k odraženému puku po střele Kováčika dostal Vojtěch Němec a bylo 1:0. Domácí byli i nadále aktivní, drželi puk více na hokejkách, vytvořili si několik dobrých šancí, gólová však byla až ta, kterou zakončoval Hynek Zohorna, který si obkroužil celou bránu a z mezikruží zavěsil a zvýšil na 2:0. Tímto stavem první třetina také skončila.
Ve 23. minutě hráli první přesilovou hru i hosté, ale největší šanci měli při vlastním oslabení domácí, Leoš Čermák však Francouze v bráně hostí nepřekonal. To se ale ale podařilo o chvíli později po pěkné kombinaci trojice T. Svoboda - V. Burian - Vojtěch Němec a posledně jmenovaný  zvyšoval na 3:0. I pod vlivem nepříznivého vývoje hosté hru přiostřili a došlo i k dalším vyloučením.Ve 33. minutě měla Kometa dokonce dvojnásobnou výhodu přesilové hry, ale hosté ji tentokrát dobře ubránili. Kometa nadále tlačila, ale byli to hosté, kteří z rychlého protiútoku ve 38. minutě snížili Viktorem Hüblem na 3:1.
Třetí třetina tak mohla přinést ještě pokus o zvrat, kdyby se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku, ale domácí žádné drama nepřipustili. Dlouho se hrálo bez branek, ve 48. minutě si hosté při přesilové hře vytvořili dvě stoprocentní gólové šance, ale Čiliak byl pozorný. Naopak hned po skončení oslabení Kometa pečetila výsledek na 4:1, to když se do listiny střelců tohoto večera zapsal už po třetí Vojtěch Němec. Hosté už pak neměli sílu na obrat, nic se jim už nepodařilo vymyslet a domácí si zkušeně výsledek ohlídali a přiblížili se tak přímému postupu do čtvrtfinále play-off.
Utkání hodnotil nejlepší hráč zápasu Vojtěch Němec:

Vojto, tak byl to první hattrick v rámci extraligy?
V rámci extraligy úplně první a povedený zápas.

Těch gólů jste mohl dát ještě víc?
No, tak to už bych měl moc drahé, už takhle se plácnu přes kapsu s příspěvkem do klubové kasy.A kdyby toho bylo víc, tak by mi tam za každý gól naskakovaly procenta.

Vy jste dnes trefoval ty branky " z první", to před tím nebyla úplně Vaše parketa a říkal jste, že musíte trénovat střelbu. Bylo to i tím, že trénujete a že jste se zlepšil?
Tak dnes to tam spadlo z první a je to paráda, ale myslím, že to není tím, že bych to extra piloval. Dnes to bylo hodně otevřené a dostal jsem tam výborné nahrávky, které nešlo netrefit.I když ta nahrávka od Tomáše Svobody byla prudší a netrefil jsem ji tak, jak jsem chtěl.

Tomu Vašemu útoku, který je stabilizovaný snad jako jediný útok dlouhodobě, to šlape a cítíte tu pohodu?
Tak teď jsme měli trošku krizi, že jsme se tak moc neprosazovali a naopak jsme inkasovali a ten zápas na Spartě toho byl vrcholem, tak doufám, že jsme se dnešním zápasem trochu oklepali a že se to vrátí do starých kolejí.

Jak se to tak stane, že dáte za zápas tři góly a ještě máte několik šancí?
Tak jednou je zápas blbec, že netrefíte vůbec nic a pak zase zápas, kdy Vám tam spadne úplně všechno, to byl dnešní případ. Jen víc takových zápasů, hlavní je, že máme dnes tři body a ještě potřebujeme tři, abychom měli jistotu šestky a uděláme proto všechno a je jedno, kdo ty góly dá.

Docela dobře jste dnes zametli se vzpomínkami na zápas se Spartou?
To byl náš prioritní cíl, zapomenout na Spartu a ukázat, že ten hokej jsme nezapomněli a že to byl jen den blbec, jak se říká.

Co jste říkali Litvínovu? Ten dnes vypadal dost odevzdaně?
Docela mě to překvapilo, že hráli jen na brejky a my jsme se na to připravovali a oni nic jiného nevymysleli. Takže dnes výborně zvolená taktika, kterou jsme parádně splnili.

Dali jste si teď za cíl čtverku místo šestky?
Čtverka by byla krásná, ale šestka je cíl. Chceme to ubojovat, abychom nemuseli do předkola a jestli to bude ze šestého nebo ze čtvrtého místa je v podstatě jedno. Ale bylo by hezké ze čtvrtého, abychom začínali doma.

Pro Komeťácký svět: Martina Veselá