"

Vždy jsem chtěl zkombinovat auta a přírodu, říká Jiří Vlk

01. 04. 2016 , aktualizace: 23. 04. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pane Vlku, můžete Green Victory Capital představit?
Zabýváme se elektromobilitou a obnovitelnými zdroji, v současnosti budujeme park výkonných exkluzivních elektromobilů, kam patří i Tesla. Firmám nabízíme akce, předváděcí jízdy či přednášky o tématech, kterými se zabýváme. Zároveň přednášíme i na školách. Vlajkovou lodí naší společnosti je investiční projekt spojený s parkem větrných elektráren na moři. Máme vydané certifikované dluhopisy a lidem v tomto projektu zhodnocujeme peníze. V blízké budoucnosti do tohoto projektu hodláme přidat i akcie. Více informací najdou lidé na našem webu.

Jak dlouho vaše společnost funguje?
Pod touto značkou od roku 2014, do té doby jsme byli známí pod názvem Wave-promotion.cz. Naše pole působnosti bylo velmi podobné, ovšem kvůli růstu a snaze expandovat dále do světa jsme založili Green Victory Capital, jež je v současnosti mezinárodní společností. Jedno z hlavních sídel má přitom v Česku.

Jak jste se k odvětví elektromobility dostal?
Miluji auta a přírodu a celý život jsem tyto dvě věci chtěl zkombinovat. Už odmala mě fascinovaly větrné parky v Americe, zajímal jsem se o alternativní pohony. V roce 1992 jsem měl první auto přestavěné na LPG – žigulíka. Vždycky jsem chtěl Ferrari, když jsem si na něj pak konečně vydělal, koupil jsem si nakonec elektromobil Tesla.

Vypadá to, jako by za vším byla auta…
Vlastně ano. V roce 2011 mi byla nabídnuta možnost stát se členem týmu české reprezentace v 1. mezinárodním závodu elektromobilů z Paříže do Prahy. Díky získaným kontaktům a dobrému načasování se pro mé záměry rázem otevřely dveře.

Chystáte nějaké novinky do budoucna?
Mým plánovaným projektem je malá továrnička, ve které bychom exkluzivní auta přestavovali na elektromobily. Reálnější kontury má ale velká ceremonie ve spolupráci s Kart Arenou, kterou plánujeme na konec května. Měla by se konat v rámci mezinárodního závodu Electric Marathon ze Lvova do Monaka, kterého se sám účastním.

Závod je zároveň diplomatickou cestou, kterou organizuje honorární konzul Estonska pro Monte Carlo, proto bychom rádi na tuto akci přitáhli i politické představitele Brna. Druhá událost, kterou v Brně chystáme, je pak spojená s cestou kolem světa. 

Můžete být konkrétnější?
Celá akce se jmenuje 80edays a jedná se o závod elektromobilů, během kterého by účastníci měli objet za 80 dnů celou zeměkouli. Pokud se zadaří, bude to nejrychlejší objetí planety elektromobily v historii. Jede 14 týmů z celého světa včetně našeho Green Victory Capital. Startujeme v Barceloně 16. června. Kolem 23. srpna bychom pak měli být v Brně.

Lze s Vaším týmem v tomto ohledu nějak spolupracovat?
Ano. Nabízíme firmám stát se našimi partnery, díky čemuž získají reklamu na našich vozech či dresech, ve kterých se pohybujeme po celém světě. Zároveň stále hledáme místa, kde by se naše mezinárodní akce mohly konat. Většinou se tak děje na náměstích či výstavištích, jsme ale otevření více možnostem. Pokud by s námi chtěla v tomto ohledu nějaká firma spolupracovat, jsme schopni takovému partnerovi zajistit účast například i na recepci s monackým princem Albertem.

A otázka na závěr, pane Vlku, čekáte, že se bude kolem světa závodit na ostří nože?
Bude to spíš závod s časem, než že by mezi sebou soutěžily jednotlivé týmy. Akce by měla především propagovat elektromobilitu a ekologii, proto se během ní bude konat třeba vysazování stromků. Zápisem do Guinnesovy knihy rekordů bychom navíc naši myšlenku chtěli ještě více zviditelnit.

Cestu Jiřího Vlka kolem světa elektromobilem můžete i sami finančně podpořit.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI