"

Na 70 posádek dračích lodí míří o víkendu na brněnskou přehradu!

07. 06. 2018 , aktualizace: 08. 06. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Společnost TORRSEN SPORTS, Cesta draka z.s. a Dračí lodě Brno z.s. uspořádají o víkendu 9. – 10. 6. 2018 na brněnské přehradě 13. ročník Brněnského festivalu dračích lodí. Jedná se o největší brněnský závod dračích lodí, který je bodovaný do soutěží Grand Prix a Českého poháru ČADL a zároveň je bodovaný do seriálu EFG Cup Českého svazu dračích lodí. Brněnský festival dračích lodí bude tradičně hostit Loděnice vodních sportů Brno na ulici Rakovecké 30.

13. ročník Brněnského festivalu dračích lodí

Do Brna se letos připravuje na 70 posádek dračích lodí s mezinárodní účastí, které budou o víkendu bojovat na tratích 200 m a 2 km. V sobotu se utkají amatérské i sportovních posádky na velkých dračích lodích pro dvacet pádlujících a v neděli brněnská přehrada zažije souboje malých dračích lodí pro deset pádlujících.

 

 

 

 

Po celý víkend budou moci návštěvníci festivalu, kromě amatérských, firemních a sportovních posádek dračích lodí, zhlédnout a povzbuzovat výkonnostně nejlepší posádky českého dragonboatingu ­– účastníky závodů nejprestižnější kategorie Český pohár České asociace dračích lodí.

Souboje dračích lodí jsou nejen atraktivní sportovní podívanou, ale také zábavou pro celou rodinu. Vstupné na brněnské závody je vždy dobrovolné. Případný výtěžek ze vstupného pak putuje ve spolupráci s Nadačním fondem Modrý hroch na dobročinné účely a je věnován na potřeby dětí léčených po těžkých úrazech.

Všichni návštěvníci jsou po sobotním závodě zváni na večerní ohňostrojovou podívanou, kterou si budou moci užít přímo z místní loděnice.

Informace k závodu najdete ZDE: http://draci-lode.dragonboatsport.cz/brnensky-festival-dracich-lodi/propozice-a-prihlasky-zavodu-brnensky-festival-dracich-lodi-2018


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI