"

Představení Brno Pitbulls: Jiří "Fest" Stejskal

31. 10. 2014 , aktualizace: 09. 11. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Brno Pitbulls: Ahoj, v krátkosti se nám představ a popiš, jaká byla tvoje cesta k Brno Pitbulls.

Jiří Stejskal: Tak zaprvé, moje přezdívka je Fest, takže pro příště ;) Jak jsem se dostal k americkému fotbalu a k týmu? Vlastně to byla docela náhoda. Zlanařil mě dlouholetý kamarád a rugbysta Vlastimil Hodaň, který je jedním ze zakládajících členů týmu. Došel jsem na první trénink a zůstal jsem. Jinak patřím v týmu ke skupince hráčů s vyšším věkovým průměrem (30+). No jo no, začal jsem holt pozdě, ale věk není určitě překážkou, abyste začali hrát americký fotbal.

BP: V offseason jsi získal i pozici managera týmu, co to obnáší?

Fest: Tak získal, spíše to nějak vyplynulo ze situace, která se odehrála na konci letošní sezóny, kdy nám odešel náš defenzivní koordinátor a coach Marian Husár. V té době bylo potřeba udělat pár změn ve vedení týmu s ohledem na budoucí vývoj a rozvoj týmu Brno Pitbulls. Myslím si, že jsme nyní na dobré cestě a daří se nám plnit dílčí úspěchy k dosažení toho, co jsme si vytyčili. A co to jinak obnáší? Spoustu práce s administrativou, kontrolou atd. Pokud to děláte poctivě, tak je to časově náročné, ale když vidíte, že to má výsledky, tak to až tolik nevadí.

BP: Jaké to je hledat nové sponzory a partnery pro tým?

Fest: Těžké. Vlastně to dělám poprvé, takže se s tím sžívám a snažím se orientovat v tomto prostředí. Podařilo se nám pár menších úspěchů, našli jsme nějaké partnery. Každopádně pracujeme na dalších projektech a máme před sebou ještě dlouho cestu. Jinak, kdyby tento článek četl nějaký zájemce o sponzoring, či partnerství, náš tým je otevřen všem nabídkám :)

BP: Nyní zpět k tvým začátkům v našem týmu. Jaké to bylo začít hrát sport, který si prakticky neznal?

Fest: Ona to je vlastně pravda. AF jsem nikdy moc nesledoval. Zajímal jsem se spíš více o rugby, protože mám pár přátel v Rugby Clubu Bystrc. Takže to pro mě bylo celé nové.Jelikož mám rád výzvy, tak jsem se toho chopil a rychle jsem se do toho dostal a teď na tento sport nedám dopustit a jsem velký fanda tohoto sportu.

Brno pitbulls

BP: Jak hodnotíš herní projev týmu v první a druhé sezóně?

Fest: Nejsem moc dobrý v takové retrospektivní sebekritice, ale myslím, že tým má opravdu vzrůstající tendence a jsme na dobré cestě. O čemž ostatně svědčí i výsledky z předloňské a hlavně loňské sezóny.

BP: Co si myslíš, že stálo za zlepšením týmu?

Fest: Pokud máš na mysli, zlepšení v poslední sezóně, tak si myslím, že to byla větší zkušenost hráčů, vypilování technik a her z předchozí sezóny. Také jsme se dost naučili od již zmiňovaného nebožtíka Mariána, který například mně předal hodně věcí, na kterých nyní můžeme stavět.

Brno pitbulls

BP: Jsou nějaké zápasy, kde si myslíš, že jsme mohli udělat něco lépe?

Fest: Tak to je druhá věc, kde jsem velice špatný, vybavovat si určité zápasy a hodnotit je. Jelikož jsem většinu zápasů hrál, tak v celkovém hodnocení nemám nadhled. Určitě ale byly zápasy, kde jsme mohli udělat spousty věcí jinak, lépe a případně je vyhrát, viz loňský zápas s Knights a Hellboys, které jsme prohráli hlavně díky našim vlastním chybám.

BP: Našel jsi během dvou sezón nějaký tým, proti kterému se ti dobře hraje nebo naopak, kdo byl nejtěžším soupeřem?

Fest: Každý soupeř je těžký a musíte k němu přistupovat s respektem.

 Brno pitbulls

BP: Nyní přejdeme k nadcházející sezóně. Pitbulls ohlásili přesun do 11s fotbalu. Jak se povedly nábory?

Fest: Nábory jsou jedna velká magie a nikdy nevíte, jak to dopadne. Ano, měli jsme dva nábory, v září a říjnu. Celkem došlo cca 30 lidí a zatím zůstalo tak 50-60 %, takže asi tak. Každopádně tým je pořád otevřený novým hráčům. Může přijít kdokoliv a kdykoliv. Aktuálně se tým skládá z nějakých 55 hráčů včetně trenérů. Uvidíme, jaké bude finální číslo před sezónou.

BP: Něco co bys rád vzkázal lidem, kteří stále váhají, jestli zkusit americký fotbal?

Fest: Neváhej a přijď! :) Všem bych chtěl vzkázat, ať si to přijdou zkusit a třeba se do toho sportu zamilují jako já a většina lidí, co to kdy zkusila. Nic se nevyrovná trénování ve výstroji, rozdávání ran a pocitu být na hřišti během zápasu.

 Brno pitbulls

BP: Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšnou sezónu, ať se ti vyhýbají zdravotní trable a daří v životě.

Fest: Také díky za rozhovor a za přání, ale důležité je, ať se daří týmu.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI