"

Brno Amazons získaly 3. místo s přispěním našich trenérů

21. 10. 2014 , aktualizace: 22. 10. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Trenéři Andrea Florio na pozici defensive coordinator a trénera defensive backs, a Long Nguyen pak jako trenér defensive line. Turnaj byl pořádaný domácím týmem Prague Harpies a dále se ho účastnily jejich městské rivalky Prague Black Cats, Brno Amazons a polský tým Warsaw Sirens.

Turnaj se hrál na zkráceném hřišti, podle pravidel pro Halové mistrovství ČR v sedmičkovém fotbale. První zápas odehrály spolu oba pražské týmy, Z derby vyšly vítězně domácí Harpies 20:6. Pak již byl na řadě souboj Brno Amazons s polkami z Warsaw Sirens. Sirens vznikly již před 2 roky, ale pro tento tým to byla zápasová premiéra. Zápas skončil výhrou 7:0 pro naše Amazonky, po skvělém výkonu obrany.
DSC_0121 DSC_0348

Semifinálové dvojice tvořily Prague Harpies s Warsaw Sirens a Prague Black Cats proti Brno Amazons. Oba tyto zápasy skončily výhrou pražských týmu, přičemž o postupu Black Cats rozhodlo až neúspěšné potvrzení touchdownu v závěrečném drivu Amazons.

Brněnské hráčky se musely rychle oklepat z prohry, protože je čekal souboj o medaile s polskými Sirens. Oproti předchozím zápasům Amazons byl tento podstatně bohatší na body a skončil 14:12 výhrou Amazons, které si tak odvezly bronzové medaile. Finále tak mělo čistě pražské složení a Black Cats chtěly vrátit Harpies obě předchozí prohry. Zápas se hrál ve vysokém tempu a padlo hodně touchdownů, o čemž vypovídá i výsledné skóre 24:12.

Celkově se jednalo o velmi kvalitní turnaj plný pěkných fotbalových akcí a při některých z nich padaly i pořádné rány. Ženský americký fotbal je rozhodně zajímavou podívanou pro každého fanouška a na některých hráčkách bylo znát, že se kontaktu rozhodně nebojí. Gratulujeme Brno Amazons k pěknému třetímu místu a budeme doufat, že se budou jen dále zlepšovat.

Brno Amazons Brno Amazons

Na závěr vyjádření obou našich trenéru, kteří působí u Brno Amazons:

Long Nguyen (defense line coach Brno Pitbulls a Brno Amazons):

„Jednalo se o mou premiéru na pozici trenéra Brno Amazons a celkově završení dlouhodobé práce s defense line, na které jsme pracovali s holkami celé léto. Jsem nesmírně nadšený z posunu všech hráček a z jejich nasazení ať již v zápase nebo na kterémkoli našem tréninku. Celá obrana Amazons odvedla na turnaji skvělý výkon, na který by byl každý trenér nesmírně hrdý. Chtěl bych také vyzdvihnout práci útoku, který sice měl občas drobné problémy získávat první downy, ale v kritických chvílích holky vždy skvěle zabraly a předvedly dva krásné infarktové závěry. Celkově mám z turnaje i z hráček všech týmů skvělý dojem a ženský fotbal má určitě před sebou světlé zítřky.“

Andrea Florio (defensive coordinator Brno Pitbulls a Brno Amazons):

„Naši soupeři dokázali svou sílu zejména, co se obrany týče. Náš útok měl trochu problémy, ale i tak jsme byli schopni posouvat se a v každém zápase skórovat alespoň 1 touchdown. Z mého pohledu naše obrana dominovala v každém zápase. Většinu jejich drivů jsme byli schopni zastavit a donutit je puntovat. V posledním zápase o třetí místo jsme bohužel několikrát polevili v koncentraci a dovolili soupeři získat 2 touchdowny. Naštěstí obrana nedovolila soupeři ani jednou potvrdit touchdown, což bylo ve výsledku rozhodující. Velmi se mi líbil výkon obou našich QBs a v obraně akce zejména Lenky Vavrisové, Šárky Michnové a Helgy Baummann. Samozřejmě ale celá obrana podala skvělý týmový výkon, kdy odvedli na hřišti 100% a častokrát i mnohem více.“

Fotky z turnaje (by František Krečmer):
Brno Amazons vs. Warsaw Sirens
Brno Amazons vs. Prague Black Cats
Brno Amazons vs. Warsaw Sirens (boj o bronz)


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI