Akvabely Brno: Kdo jsme?

Alžběta Dufková (*19. dubna 1990 Brno, ČSFR) je česká plavkyně, reprezentantka v synchronizovaném plavání. K jejím největším úspěchům patří 8. místo z ME 2006 v závodě dvojic.

Reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách v Pekingu a v Londýně v závodě dvojic společně se Soňou Bernardovou, jak v technickém tak ve volném programu obsadily v Pekingu 18. místo a v Londýně 14. místo.

V roce 2009 se jí a její kolegyni Soně Bernardové podařil největší úspěch v historii českého synchronizovaného plavání, když se na Mistrovství světa v Římě probojovaly do finále. Obsadily 12. příčku a zařadily se tak mezi světovou špičku.

V roce 2010 se jim dařilo ještě lépe. Na světovém poháru v Šanghaji skončily pod vedením Stefana Miermonta a Libuše Zídkové na neuvěřitelném 8. místě a potvrdily tak své kvality.

Úspěchy měla Alžběta i v juniorské kategorii. Na ME juniorů 2008 skončila na 7. místě. Velký ohlas mělo i její "dobytí Ameriky", když se na Mistrovství USA 2008 umístila na 2. místě v sólové kategorii. Alžběta je s Lucií Svrčinouvou a Soňou Bernardovou považována za největší talent v historii českého synchronizovaného plavání.

Alžběta studuje francouzský a ruský jazyk na MU v Brně. Kvůli olympiádě na rok přerušila studium a odjela trénovat do USA. Mezi její záliby patří hra na příčnou flétnu. V roce 2006 zvítězila v krajském kole v tomto hudebním oboru. Ve volném čase předcvičuje hodiny akva-aerobiku a vede lekce plavání pro děti a ZŠ.

 

Soňa Bernardová (* 2. února 1976 Brno, Československo) strýc: Stanislav Bernard - majitel pivovaru Bernard, je česká reprezentantka, čtyřnásobná olympionička v synchronizovaném plavání. K jejím úspěchům patří 7. místo z ME 1997 a 8. místo v jednotlivcích i dvojicích z ME 2006.

Na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 společně s Janou Rybářovou a na hrách v Athénách v roce 2004 společně s Ivou Bursovou vybojovala 15. místo. Na olympijských hrách v Pekingu a v Londýně reprezentovala Českou republiku s Alžbětou Dufkovou, jak v technickém tak ve volném programu. V Pekingu obsadily 18. místo, v Londýně v historii nejlepší 14. místo. 

Profesí je právnička, má ráda cestování, četbu historických knih, jízdu na kole.

HLAVNÍ PARTNEŘI