"

Jak se chystají k OH 2016 v Rio de Janeiro brněnské akvabely?

21. 09. 2015 , aktualizace: 25. 09. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Brněnské akvabely Alžběta Dufková a Soňa Bernardová vyplavaly letos na MS v Kazani druhý nejlepší výsledek z celé plavecké výpravy. I přes zranění Bernardové a mladé náhradnice Skácalové skončily na celkovém 15. místě, což by znamenalo jistou kvalifikaci na OH v Rio de Janeiro 2016. 

Již nyní se po prázdninách plně připravují pod dohledem celého profesionálního týmu v čele s dlouholetou reprezentační trenérkou Libuší Zídkovou. V plánu má tento duet na podzim tohoto roku i soustředění se zahraničními trenéry. Především se Stefanem Miermontem, který děvčatům složí nové sestavy k boji o olympijské hry. 

Kvalifikace akvabely čeká už v březnu

Kvalifikace pro synchronizované plavání proběhne v samotném Riu, v březnu v podobě jediného závodu. Před ním si však děvčata plánují zkusit nové vypilované sestavy na otevřeném mistrovství Francie na začátku února. Po kvalifikaci je pak čeká ještě klasické ME v Londýně, rovněž s plavci, skokany a s pólisty. 

Zkušená závodnice Soňa Bernardová i s Alžbětou Dufkovou doufají o doplnění vedle Elišky Skácalové o další mladší závodnice. Nominovaný tým bude podporován Centrem sportu Ministerstva vnitra. Roční finanční rozpočet příprav (včetně soustředění v Itálii a ve Francii) vychází na celý milion, vedle hlavního "sponzora" ČSPS musejí závodnice spolehnout i na sponzorské dary od soukromníků či firem. 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI