"

Akvabely zvou na Vánoční show brněnských sportovců

11. 12. 2015 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Soňa Bernardová a „zatím jen“ dvojnásobná Alžběta Dufková chtějí v srpnu opět závodit na OH – a kvůli tomu musí už předtím, v půli února 2016, v brazilském Rio de Janeiru uspět v konkurenci dalších světových duet při olympijské kvalifikaci.

Proto budou závodnice z Tesly Brno hostit v České republice od 20. do 23. prosince světovou choreografickou špičku, slavného muže ze zákulisí i věhlasného kanadského Cirque du Soleil, chlapíka, který stál za úspěšnými sestavami mnoha elitních reprezentací akvabel z Evropy, Ameriky i Ásie, Francouze původem, Američana bydlištěm, Stefana Miermonta. S tímto choreografickým esem jsou díky už předchozí spolupráci ve fázi doladění sestav. Miermont umí skloubit kumšt se sportem, sám dokonce před léty zkoušel závodit ve vodě s akvabelami. I jeho zkušenosti přispěly k tomu, že od letošního roku už světová plavecká federace povolila revoluční změnu - společné soutěžení akvabel žen i mužů uzákonila v pravidlech.

Sportovní přípravy k OH 2016 ale neberou advokátce Bernardové a vysokoškolské studentce Dufkové všechen předvánoční čas.

O ten se podělí už o tomto víkendu, kdy si tyhle české reprezentantky – nikoliv plavecký svaz – pozvaly na kemp do Brna výběr ve vodě nejšikovnějších děvčat z celé ČR, 11 až 14 letých, které by mohly být v našem synchronizovaném plavání v budoucnu jejich úspěšnými nástupkyněmi. Pokud vám to připomíná praxi, kterou už několik let úspěšně realizují s nejmladšími v rychlobruslení trenér Petr Novák s olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou, za takovou inspiraci se nestydí. Co neudělá sportovní svaz, zvládnou sportovní srdcařky. Pochopilo to, vyšlo jim vstříc vedení brněnského městského bazénu za Lužánkami.

A tamtéž se odehraje v příštím týdnu, ve středu 16. 12. od 19 hodin, veřejností včetně mnoha maminek či babiček s dětmi v tomto čase každoročně v Brně vyhledávaná Vánoční show brněnských sportovců. Představí nejen akvabely sólově i ve vodní bitvě týmu, ale také na předolympijské vánoce už naladěná hvězdy – například nejrychlejší cyklisty Dukly, olympijského vítěze v brokové střelbě Davida Kosteleckého, vytrvalou plavkyni Sylvii Rybářovou, předsedkyni regionálního sdružení čs. olympioniků Šárku Kašpárkovou atd.

Kromě zajímavých autogramů se vám přitom může povést vylovit z bazénu vánočního obrkapra, ochutnat z nabídky vánočního cukroví, poslechnete si i pěkné muziku. A možná od bazénu zazní i koleda…


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI